Ogłoszenia

Zgodnie z obowiązującymi wymogami, biorąc udział Mszach Św. i nabożeństwach w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Dbając o swoje bezpieczeństwo pamiętajmy o stosownych odległościach w czasie liturgii oraz w czasie podchodzenia do Komunii Świętej.
czytaj więcej »

Aktualności

aktualizowano: 2020-05-16 11:11 Odsłon: 98

Święty Stanisław – patron na każde czasy

Uroczystości odpustowe

Inaczej niż zwykle przebiegały tegoroczne parafialne uroczystości odpustowe. Wskutek pandemii i związanych z tym ograniczeń dotyczących życia społecznego, jednorazowo podczas mszy i nabożeństw w naszym kościele może przebywać 50 osób. W dniu parafialnych imienin odprawiono nie jedną, a cztery uroczyste Msze święte odpustowe – wszystko po to, aby umożliwić uczestnictwo w modlitwie większej liczbie parafian. Kaznodzieją tego dnia był ks. dr Paweł Płaczek, który skupił uwagę uczestników uroczystości nie tyle na sylwetce św. Stanisława i jego drodze do świętości, ile na legendach dotyczących Patrona parafii. Przypomniał i podkreślił, co stanowi o świętości Kościoła, zroszonego krwią męczenników, będącego też naturalnym środowiskiem do wzrastania w prawdzie i doskonalenia postaw zawierzenia Bogu.

W tym roku uroczystości przebiegały bez gości, sztandarów, delegacji, orkiestry i z ograniczonym udziałem służby liturgicznej i parafialnego chóru. Jednak sutym pozostał ołtarz słowa Bożego i Eucharystii, a możliwość komunii z Bogiem stanowiła najbardziej podniosłe zwieńczenie uroczystości.

ZAPRASZAMY DO GALERII

aktualizowano: 2020-05-16 11:11
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone