Ogłoszenia

     W związku z nowymi przepisami sanitarno – epidemiologicznymi planujemy dodatkowy, wcześniejszy termin Pierwszej Komunii Świętej na niedzielę 21.06. Spotkanie organizacyjne dla Rodziców dzieci komunijnych, którzy zdecydują się na ten termin w przyszłą niedzielę 07.06 po Mszy św. o godz. 13:00. Przypominamy, że uroczystości Komunijne zaplanowane na 20.09 i 27.09 pozostają  bez zmian.
    W czwartek 11.06 Uroczystość Bożego Ciała – Msze św. według porządku niedzielnego. Planujemy procesje Eucharystyczne wokół kościoła po Mszach Świętych do południa.
czytaj więcej »

Aktualności

aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-16 Odsłon: 67

Święty Stanisław – patron na każde czasy

Uroczystości odpustowe

Inaczej niż zwykle przebiegały tegoroczne parafialne uroczystości odpustowe. Wskutek pandemii i związanych z tym ograniczeń dotyczących życia społecznego, jednorazowo podczas mszy i nabożeństw w naszym kościele może przebywać 50 osób. W dniu parafialnych imienin odprawiono nie jedną, a cztery uroczyste Msze święte odpustowe – wszystko po to, aby umożliwić uczestnictwo w modlitwie większej liczbie parafian. Kaznodzieją tego dnia był ks. dr Paweł Płaczek, który skupił uwagę uczestników uroczystości nie tyle na sylwetce św. Stanisława i jego drodze do świętości, ile na legendach dotyczących Patrona parafii. Przypomniał i podkreślił, co stanowi o świętości Kościoła, zroszonego krwią męczenników, będącego też naturalnym środowiskiem do wzrastania w prawdzie i doskonalenia postaw zawierzenia Bogu.

W tym roku uroczystości przebiegały bez gości, sztandarów, delegacji, orkiestry i z ograniczonym udziałem służby liturgicznej i parafialnego chóru. Jednak sutym pozostał ołtarz słowa Bożego i Eucharystii, a możliwość komunii z Bogiem stanowiła najbardziej podniosłe zwieńczenie uroczystości.

ZAPRASZAMY DO GALERII

aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-16
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone