Ogłoszenia

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Rozpoczynamy nią obchody WIELKIEGO TYGODNIA. Wg tradycji przynosimy
do poświęcenia palmy. Przed Mszą św. będzie można nabyć palmy przygotowane przez wspólnoty parafialne.
Od poniedziałku do czwartku w godz. od 10.00 do 16.00 w świetlicy przygotowywane będą palmy do sprzedaży. ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W PRZYGOTOWANIE PALM.
W poniedziałek przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP, Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 (Msza imieninowa ks. Proboszcza Józefa).

 

 

czytaj więcej »

Aktualności

aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-23 Odsłon: 126

Wspomnienie

Jerzy Borkowski, urodził się 20 marca 1947 w Baborowie. Był synem Stanisława Borkowskiego i Janiny z Sokołowskich urodzonej na Syberii po represjach 1905 r. Wychowany w rodzinie katolickiej. W Baborowie, jako młody chłopak był ministrantem w parafialnym kościele. Do szkoły średniej chodził w Głupczycach, potem studiował automatykę na Politechnice Szczecińskiej. Po studiach ożenił się z Ludwiką z domu Kędzia i po ślubie wyjechali oboje pracować do Włocławka, gdzie mieszkali do 1986 r. W tym czasie urodziło się troje ich dzieci: Justyna, Wojtek, Sabina. W 1986 r. całą rodziną przeprowadzili się do Szczecina. Wraz z żoną prowadzili tu własną działalność gospodarczą. Po zawale w 1998 r. p. Jerzy przeszedł na rentę.

Jeszcze we Włocławku należeli z żoną do Domowego Kościoła, całą rodziną jeździli na rekolekcje. W parafii św. Stanisława BM w Szczecinie aktywnie uczestniczył w życiu duszpasterskim. Zatroskany o budowę nowego kościoła aktywnie działał w Radzie Parafialnej, współtworzył Fundację Nasz Kościół, wspierającą dzieło rozbudowy nowej świątyni. Gdy kościół został wybudowany służył pomocą i wiedzą, wykonując instalacje elektryczne i automatykę wielu urządzeń. Przez ponad 15 lat udzielał się jako kościelny, wypełniając swoją posługę bardzo sumiennie i gorliwie. Z wielką troską dbał o piękno i godne celebrowanie Liturgii. Zatroskany o Kościół w Polsce i losy Ojczyzny, wspierał konkretnymi działaniami ogólnopolskie akcje w obronie godności ludzkiego życia. Był sympatykiem Rodziny Radia Maryi uczestniczył w formacyjnych spotkaniach Opus Dei.

Przez ostatnie trzy lata prowadził Męską Różę Różańcową. Pan Jerzy był człowiekiem otwartym na potrzeby innych. Spieszył z pomocą i zaradzał codziennym troskom ludzi starszych i chorych w załatwianiu spraw urzędowych, pomocy prawnej i opieki w domu.

Bardzo cenił więzi rodzinne i przyjacielskie. Doczekał się sześciorga wnuków: Macieja, Kingi, Piotra, Franciszka, Anny i Karola, które bardzo kochał i poświęcał im wiele czasu.

Zmarł w poniedziałek 19 lutego 2018 r. w domu. Zasnął w fotelu wezwany nagle przez Pana.

 

aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-23
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone