Ogłoszenia

W poniedziałek kończymy wizytę duszpasterską Rodzin. Zachęcamy do zgłaszania kolędy dodatkowej

czytaj więcej »

Aktualności

aktualizowano: 2018-02-23 14:40 Odsłon: 241

Wspomnienie

Jerzy Borkowski, urodził się 20 marca 1947 w Baborowie. Był synem Stanisława Borkowskiego i Janiny z Sokołowskich urodzonej na Syberii po represjach 1905 r. Wychowany w rodzinie katolickiej. W Baborowie, jako młody chłopak był ministrantem w parafialnym kościele. Do szkoły średniej chodził w Głupczycach, potem studiował automatykę na Politechnice Szczecińskiej. Po studiach ożenił się z Ludwiką z domu Kędzia i po ślubie wyjechali oboje pracować do Włocławka, gdzie mieszkali do 1986 r. W tym czasie urodziło się troje ich dzieci: Justyna, Wojtek, Sabina. W 1986 r. całą rodziną przeprowadzili się do Szczecina. Wraz z żoną prowadzili tu własną działalność gospodarczą. Po zawale w 1998 r. p. Jerzy przeszedł na rentę.

Jeszcze we Włocławku należeli z żoną do Domowego Kościoła, całą rodziną jeździli na rekolekcje. W parafii św. Stanisława BM w Szczecinie aktywnie uczestniczył w życiu duszpasterskim. Zatroskany o budowę nowego kościoła aktywnie działał w Radzie Parafialnej, współtworzył Fundację Nasz Kościół, wspierającą dzieło rozbudowy nowej świątyni. Gdy kościół został wybudowany służył pomocą i wiedzą, wykonując instalacje elektryczne i automatykę wielu urządzeń. Przez ponad 15 lat udzielał się jako kościelny, wypełniając swoją posługę bardzo sumiennie i gorliwie. Z wielką troską dbał o piękno i godne celebrowanie Liturgii. Zatroskany o Kościół w Polsce i losy Ojczyzny, wspierał konkretnymi działaniami ogólnopolskie akcje w obronie godności ludzkiego życia. Był sympatykiem Rodziny Radia Maryi uczestniczył w formacyjnych spotkaniach Opus Dei.

Przez ostatnie trzy lata prowadził Męską Różę Różańcową. Pan Jerzy był człowiekiem otwartym na potrzeby innych. Spieszył z pomocą i zaradzał codziennym troskom ludzi starszych i chorych w załatwianiu spraw urzędowych, pomocy prawnej i opieki w domu.

Bardzo cenił więzi rodzinne i przyjacielskie. Doczekał się sześciorga wnuków: Macieja, Kingi, Piotra, Franciszka, Anny i Karola, które bardzo kochał i poświęcał im wiele czasu.

Zmarł w poniedziałek 19 lutego 2018 r. w domu. Zasnął w fotelu wezwany nagle przez Pana.

 

aktualizowano: 2018-02-23 14:40
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone