Ogłoszenia

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Rozpoczynamy nią obchody WIELKIEGO TYGODNIA. Wg tradycji przynosimy
do poświęcenia palmy. Przed Mszą św. będzie można nabyć palmy przygotowane przez wspólnoty parafialne.
Od poniedziałku do czwartku w godz. od 10.00 do 16.00 w świetlicy przygotowywane będą palmy do sprzedaży. ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W PRZYGOTOWANIE PALM.
W poniedziałek przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP, Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 (Msza imieninowa ks. Proboszcza Józefa).

 

 

czytaj więcej »

Listy i komunikaty

aktualizowano: 2016-04-30 20:22 Odsłon: 548

Komunikat Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej w sprawie beatyfikacji Kardynała Augusta Hlonda Prymasa Polski

4 maja 2016 r. przypada 71. rocznica odprawienia pierwszej Mszy świętej w powojennym Szczecinie. Wydarzenie to stało się symboliczną inauguracją polskiego duszpasterstwa w naszym mieście i na całym Pomorzu Zachodnim. 

Z wdzięcznością myślimy o kapłanach – pionierach i o kard. Auguście Hlondzie Prymasie Polski. Dzięki Jego trosce przybywający tu rodacy mogli zostać objęci opieką duszpasterską.

Zgodnie z wolą Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, dni od 5 do 8 maja będą w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej poświęcone modlitwie o beatyfikację Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda. W związku z tym prosimy w te dni o modlitwę do Boga w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda Prymasa Polski, abyśmy za jego przyczyną kochali Jego Kościół i pełni miłosierdzia służyli naszym bliźnim.

aktualizowano: 2016-04-30 20:22
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone