Ogłoszenia

Zgodnie z obowiązującymi wymogami, biorąc udział Mszach św. i nabożeństwach w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Dbając o swoje bezpieczeństwo pamiętajmy o stosownych odległościach w czasie liturgii oraz w czasie podchodzenia do Komunii Świętej.

czytaj więcej »

Listy i komunikaty

aktualizowano: 2016-04-30 20:22 Odsłon: 845

Komunikat Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej w sprawie beatyfikacji Kardynała Augusta Hlonda Prymasa Polski

4 maja 2016 r. przypada 71. rocznica odprawienia pierwszej Mszy świętej w powojennym Szczecinie. Wydarzenie to stało się symboliczną inauguracją polskiego duszpasterstwa w naszym mieście i na całym Pomorzu Zachodnim. 

Z wdzięcznością myślimy o kapłanach – pionierach i o kard. Auguście Hlondzie Prymasie Polski. Dzięki Jego trosce przybywający tu rodacy mogli zostać objęci opieką duszpasterską.

Zgodnie z wolą Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, dni od 5 do 8 maja będą w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej poświęcone modlitwie o beatyfikację Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda. W związku z tym prosimy w te dni o modlitwę do Boga w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda Prymasa Polski, abyśmy za jego przyczyną kochali Jego Kościół i pełni miłosierdzia służyli naszym bliźnim.

aktualizowano: 2016-04-30 20:22
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone