Ogłoszenia

W poniedziałek kończymy wizytę duszpasterską Rodzin. Zachęcamy do zgłaszania kolędy dodatkowej

czytaj więcej »

Adwent

utworzono : 2014-11-29 22:10 Odsłon: 635

Adwentowe wołanie

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu, który ma nas duchowo przygotować do świąt Bożego Narodzenia. Ewangelia według św. Marka mówi o czuwaniu (Mk 13, 33-37). To słowo rozpoczyna i kończy ten krótki fragment Dobrej Nowiny. Pewien człowiek zostawił swój dom pod opieką sług. Każdemu z nich wyznaczył zajęcie i wyjechał.

Czuwanie sług to czas oczekiwania na powrót swojego pana. To czuwanie, do którego wzywa nas Pan, nie oznacza wcale bezczynności. Czuwanie i staranie o dom to zadanie sług. Każdy otrzymał konkretne zadanie, podkreśla św. Marek. Życie moje nie jest czasem spędzanym w dworcowej poczekalni. Czuwanie przejawia się właśnie w realizowaniu zadań, które Pan wyznaczył. Uczeń Jezusa jest wezwany do podążania za swoim Mistrzem, krok w krok, do Jego naśladowania, do głoszenia swoim życiem Ewangelii.

Dom Boga, w którym przebywam, jest pełen ludzi, którzy w jakimś sensie są moim zadaniem powierzonym przez Jezusa. Staranie o dom, o domowników, to troska o zbawienie ich i moje. Staram się czynić dobro i dawać to, co dobre, co będzie służyć wzajemnemu budowaniu relacji miłości. Pan każdemu z nas wyznaczył zajęcie i wyposażył nas, abyśmy mogli je wypełnić współpracując z łaską Bożą. Jestem napełniony darami Ducha Świętego. Wychodzę z moim darem naprzeciw braciom w wierze, aby służyć. Staram się przeżywać czas czuwania jak najowocniej, żeby nie zmarnować łaski Bożej. Czas jest krótki. Te cztery niedziele liturgicznego Adwentu szybko przeminą, ale Adwent mojego życia jeszcze się nie skończy. Będzie trwał aż do przyjścia Pana.

Dlatego z całą gorliwością, jakby na nowo, z nadzieją w sercu pragnę podjąć wysiłek  nawracania się i wewnętrznej przemiany, aby zajęcie powierzone mi przez Pana wykonać jak najlepiej. Lampa Adwentu już płonie. Trzeba się starać, aby nie zabrakło w niej oliwy.

„Przyjdź, Panie Jezu!” Tymi słowami kończy się Pismo Święte. Jest to wołanie Kościoła. Tak pragnę żyć, żeby te słowa wypowiadać bez lęku, z radością. Amen.

Marek Stankiewicz

utworzono : 2014-11-29 22:10
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone