Ogłoszenia

W poniedziałek kończymy wizytę duszpasterską Rodzin. Zachęcamy do zgłaszania kolędy dodatkowej

czytaj więcej »

Adwent

utworzono : 2014-12-20 15:05 Odsłon: 647

Jak Maryja mów "amen"

W czwartą niedzielę Adwentu przewodnikiem po ewangelicznych drogach jest św. Łukasz, który prowadzi do Nazaretu, aby uczynić nas świadkami zwiastowania Pańskiego (Łk 1,26-38). Boży posłaniec głosi ubogiej dziewczynie z Nazaretu, której na imię było Maryja, dobrą nowinę.

Pozdrawia Ją słowami: Raduj się łaski pełna, Pan z Tobą. Nie przebrzmiała jeszcze radość ubiegłej niedzieli Gaudete, a oto płynie od Boga nowa jej fala. Ewangelia to nie tylko Dobra Nowina, ale także radosna, niosąca nadzieję wszystkim udręczonym w niewoli grzechu. Maryja, naczynie wybrane napełnione po brzegi łaską, mimo zmieszania otwiera serce na słowa, które zwiastuje Jej anioł i mówi Bogu tak. Staje się brzemienna Tajemnicą.

Starotestamentalne shekinah, zamieszkanie Boga pośród swego ludu, nabiera konkretnych kształtów. Radość Wszechmocnego łączy się z radością Maryi. Miłość Boga znalazła wreszcie dom, w którym będzie mogła zamieszkać. Spełnia się pragnienie Bożego serca. To, co wydarzyło się w Maryi, powinno stać się również we mnie i w każdym wierzącym.

Dziewica z Nazaretu jest dla mnie wzorem wiary i zawierzenia Bogu. Ona jest pierwszą Uczennicą w szkole Jezusa. Całym sercem słucha słowa, przyjmuje je, rozważa i wydaje owoc. Droga, którą Bóg prowadzi Niepokalaną, to również moja droga. Także mnie chce Pan prowadzić, tą samą drogą zawierzenia. Pragnie, aby radość płynąca z ewangelicznego orędzia stała się moim udziałem.

Bóg mnie kocha, wybrał mnie, chce we mnie zamieszkać. Wszechmocny Bóg chce stać się darem dla mnie, we mnie chce uczynić swoje mieszkanie. Nie przeraża Go moja nędza, nie zraża się moim ubóstwem. Mało tego! On dla mnie jest gotów  ogołocić się ze swej chwały i boskiego majestatu swego i w społeczności ludzkiej zająć ostatnie miejsce. Niepojęta tajemnica Bożego miłosierdzia, której rozum nie ogarnia, tajemnica Bożej miłości, której trzeba zawierzyć do końca i w sercu swoim rozważać i uczynić pokarmem duszy. Tak, jak Maryja mówić amen. Jej wzorem zawierzyć Bogu całe swoje życie. Nie pytać o jutro, ale żyć Słowem tu i teraz, poddając się działaniu łaski Bożej. Albowiem dziś, pośród tego świata, dokonuje się moje zbawienie.

Marek Stankiewicz

utworzono : 2014-12-20 15:05
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone