Ogłoszenia

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Rozpoczynamy nią obchody WIELKIEGO TYGODNIA. Wg tradycji przynosimy
do poświęcenia palmy. Przed Mszą św. będzie można nabyć palmy przygotowane przez wspólnoty parafialne.
Od poniedziałku do czwartku w godz. od 10.00 do 16.00 w świetlicy przygotowywane będą palmy do sprzedaży. ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W PRZYGOTOWANIE PALM.
W poniedziałek przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP, Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 (Msza imieninowa ks. Proboszcza Józefa).

 

 

czytaj więcej »

Okres Wielkanocny

aktualizowano: 2017-04-29 16:18 Odsłon: 300

Świadectwo Zmartwychwstałego

„Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli” (J 20, 25b)

II Niedziela Wielkanocna

Dzisiejsza Ewangelia kontynuuje opowiadanie o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Było to owego pierwszego dnia tygodnia, wieczorem, tam gdzie przebywali uczniowie przyszedł Jezus, mimo drzwi zamkniętych i obdarował wystraszonych uczniów darem pokoju (J 20, 19-31). Apostołom jakoś trudno było uwierzyć w to, co mówiły niewiasty. Oni, uczniowie Pana, nie mogli uznać za prawdę tego o czym mówiły kobiety. Jeszcze nie wszyscy byli gotowi uwierzyć w Jezusowe zwycięstwo nad śmiercią. Dlatego sam Chrystus przychodzi do nich chociaż drzwi były zamknięte (!) i daje świadectwo o swoim triumfie nad odwiecznym wrogiem człowieka jakim jest śmierć. Żeby nie mieli żadnych wątpliwości, że to naprawdę jest On, ten sam, który był przybity do krzyża, pokazuje im ręce i bok, udziela pokoju przywracając radość serca i utraconą nadzieję. Stopniowo podnosi ich z duchowego letargu, ukazując drogę, która ich poprowadzi. Chrystus staje pośród nich z całym bogactwem owoców swej męki, śmierci i zmartwychwstania: przynosi dar Ducha Świętego i przebaczenia grzechów i posyła ich na świat, jako kontynuatorów swej zbawczej misji. Teraz oni mają być świadkami Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Mają iść i głosić Ewangelię i w Jego imię odpuszczać grzechy, aby każdy kto uwierzy, został zbawiony.

Ale nie wszyscy Apostołowie byli obecni podczas tego niecodziennego spotkania ze Zmartwychwstałym. Brakowało Tomasza. A kiedy przyszedł, nie uwierzył w to, co oni mówili.

Szczerze wyznał, że musi osobiście ujrzeć Jego rany i włożyć palec do Jego boku! Ich słowa to za mało. I dla niego Jezus przychodzi po raz drugi. Z tego osobistego spotkania z Panem rodzi się w sercu Tomasza wiara, którą natychmiast wyznaje: „Pan mój i Bóg mój!”

A Chrystus odpowiada: „Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”. Błogosławieni wszyscy, którzy uwierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Boga, że umarł za nasze grzechy na drzewie krzyża i trzeciego dnia, zgodnie z Pismem, zmartwychwstał. Szczęśliwi, którzy wierzą, bo przez wiarę w Jezusa Chrystusa stali się dziedzicami nowego życia, które Bóg Ojciec w swoim miłosierdziu daje im przez powstanie z martwych swojego Syna. I dziś, podobnie jak tamtego pamiętnego wieczoru, o którym opowiada Ewangelia, Jezus zmartwychwstały i uwielbiony przychodzi w sakramencie Eucharystii przynosząc nam dar pokoju i Ducha Świętego, napełnia serca radością i posyła na świat z misją głoszenia prawdy, aby każdy kto uwierzy, miał życie wieczne.

Trwając w radości Świąt Paschalnych, w komunii z Panem, idźmy i głośmy, że On żyje!

Marek Stankiewicz

aktualizowano: 2017-04-29 16:18
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone