Ogłoszenia

Zapraszamy do wspólnej modlitwy nowenną do Chrystusa Króla Wszechświata codziennie po babożeństwie wypominkowym

czytaj więcej »

Zapowiedzi wydarzeń

aktualizowano: 2017-06-17 19:20 Odsłon: 1087

Pielgrzymka do Włoch i Francji - 9 dni

TERMIN:         17 - 25 SIERPINIA  2017             

CENA:             2750 zł/os.

KONTAKT:       ks. Paweł Gulicki (tel. 503 589 531)

 

DZIEŃ 1           ALTÖTTING

Przyjazd do Altötting, które od wieków jest duchowym sercem Bawarii i najważniejszym, maryjnym miejscem pielgrzymkowym w Niemczech. Naszym celem będzie Kaplica Łask z "Czarną Madonną", gdzie miliony ludzi powierza tu swoje troski Matce Bożej, szukając i znajdując pocieszenie. Także papież Benedykt XVI pielgrzymował do Altöetting w latach dzieciństwa i młodości. Z kolei o wizycie św. Jana Pawła II przypomina „papieska lipa“, zasadzona w 1980 roku na placu Brata Konrada. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Altötting.

DZIEŃ 2           WERONA

Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Werony, jednego z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych włoskich miast. Zobaczymy Bazylikę św. Zenona, główny plac miasta Piazza Bra ze wspaniałym rzymskim amfiteatrem, Piazza delle Erbe, Piazza Dei Signiori z pomnikiem Dantego, Casa di Giulietta - dom Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Przejazd na obiadokolację i nocleg

DZIEŃ 3           MEDIOLAN

Śniadanie, po którym przejazd na zwiedzanie Mediolanu - Katedra Narodzin Św. Marii Panny (trzeci co do wielkości kościół w Europie), Bazylika św. Ambrożego, via Dante, Zamek Sforzów, Galeria Viktora Emanuela, La Scala - jeden z najsłynniejszych teatrów operowych świata, pomnik Leonarda da Vinci. Następnie przejazd do Castelnuovo Don Bosco. Na tym wzgórzu (zwanym dzisiaj „Colle Don Bosco”) urodził się św. Jan Bosko. Zwiedzanie tych miejsc to jak odkrywanie na nowo niezwykłej osobowości Księdza Bosko oraz jego dzieła, obecnego dziś na całym świecie. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Novary.

DZIEŃ 4           OROPA – TURYN

Śniadanie i przejazd do Oropy, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Gór ze słynącą łaskami drewnianą figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem. To najbardziej znane sanktuarium maryjne w Piemoncie, pięknie położone u stóp Monte Mucrone. Znajdują się tu dwie piękne Bazyliki i 19 Kapliczek, ozdobionych unikalnymi freskami. Następnie przejazd na zwiedzanie Turynu. Naszym głównym będzie celem Katedra św. Jana Chrzciciela, gdzie przechowywany jest Całun Turyński. Święte Płótno już od 400 lat przechowywane jest tutaj w specjalnie w tym celu zbudowanej kaplicy Guarinich.  Następnie odwiedzimy również Bazylikę NMP Wspomożenia Wiernych z grobami św. Jana Bosko i św. Dominika Savio oraz Santuario della Consolata - kościół zbudowany dla uczczenia figury Madonny, Maria della Consolatrice, opiekunki miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5           MONACO – MONTE CARLO

Po śniadaniu, przejazd do Księstwa Monaco, jednego z najmniejszych państw w Europie, na zwiedzanie pięknego Ogrodu Egzotycznego oraz Muzeum Oceanograficznego. Zobaczymy także Pałac Książęcy Grimaldich oraz Katedrę św. Mikołaja. Następnie spacer po Monte Carlo, słynącym ze wspaniałych kasyn i wyścigów Formuły 1. Czas wolny na filiżankę kawy w Café de Paris, tuż przy najsławniejszej budowli miasta – wspaniałym Grand Casino. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Nicei.

DZIEŃ 6           NICEA - CANNES

Śniadanie i przejazd do Nicei - kurortu o światowej renomie, położonego nad wspaniałą Zatoką Aniołów. Spacer nadmorską promenadą, wizyta na Starym Mieście „Vieux Nice”, z malowniczymi fasadami domów w stylu włoskim. Spacer na wzgórze zamkowe „La Colline du Chateau”, z ruinami dawnego zamku i katedry. Przejazd do Cannes - najsławniejszego miasta Riwiery Francuskiej. Zwiedzimy Stary Port, Pałac Festiwalowy i słynny chodnik z odciskami dłoni gwiazd, historyczną dzielnicę Le Suquet oraz bulwar La Croisette. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Avignon.

DZIEŃ 7           PROWANSJA – LA SALETTE

Śniadanie i przejazd do Saint - Maximin, prowansalskiego miasteczka słynącego ze szczególnego kultu św. Marii Magdaleny. Nawiedzimy XIV wieczną gotycką bazylikę, największą w Prowansji, wraz z kryptą, w której znajdują się 4 sarkofagi świętych, w tym św. Marii Magdaleny, św. Zuzanny, św. Maximina i św. Marcela. Zobaczymy także XIII wieczny klasztor Dominikanów, Stare Miasto i najstarszy hotel w mieście. Następnie przejedziemy do Tarascon, średniowiecznego miasta, którego strukturę zdominował wspaniały zamek królewski. Nawiedzimy słynną kolegiatę św. Marty, wybudowaną nad grobem św. Marty. Oddamy cześć Świętej, następnie zobaczymy Stare Miasto i zamek. Przejazd do La Salette, jednego z najważniejszych celów pielgrzymkowych Europy, urokliwie położonego wśród alpejskich szczytów. Obiadokolacja, o godz. 20.30 uczestnictwo w procesji z lampionami i nocleg w Domu Pielgrzyma w La Salette

DZIEŃ 8           LA SALETTE

Po śniadaniu Msza św., czas na indywidualną modlitwę i refleksję, podziwianie panoramy Alp. Pożegnanie z La Salette i przejazd na obiadokolację i nocleg na granicy francusko – niemieckiej.

DZIEŃ 9           POWRÓT

Śniadanie i przejazd powrotny do Polski. Po przekroczeniu granicy pożegnalny obiad. Powrót na miejsce zbiórki ok 23-24, zakończenie pielgrzymki.

 

Zapewniamy:

  • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem z DVD, wc, barkiem
  • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3 os. z łazienkami,
  • 1 nocleg w Domu Pielgrzyma w La Salette, pokoje 2,3,4-os.
  • Wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji, 1 obiad
  • Opiekę i informację turystyczną pilota
  • Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

 

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 100 €); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji. 

aktualizowano: 2017-06-17 19:20
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone