Transmisja na żywo

Ogłoszenia

Od 1 października (sobota)  zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w sobotę i niedzielę dla wszystkich o 17.15, w tygodniu od poniedziałek, środa i piątek  o 17.00
(z udziałem dzieci), o 18.30 dla dorosłych i młodzieży (w poniedziałki po różańcu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do 19.30)

czytaj więcej »

Slideshow

aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2022-09-09 Odsłon: 113

Pierwsza pielgrzymka do św. Anny

Wielkie wydarzenie w życiu niewielkiej lokalnej społeczności

W niedzielę 14 sierpnia miało miejsce wydarzenie historyczne – odbyła się pierwsza pielgrzymka drogami Puszczy Bukowej do św. Anny w nowej kopii gotyckiego ołtarza w Binowie. Pielgrzymi wyruszyli o godz. 16.00 z kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła w Podjuchach, by po dwuipółgodzinnym marszu dotrzeć do kościoła w Binowie, gdzie uczestniczyli w odpustowej Mszy świętej ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego, podczas której Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Krzysztof Olejnik poświęcił zainstalowaną kopię ołtarza. W uroczystości uczestniczył nowy proboszcz parafii w Podjuchach, której kościołem filialnym jest świątynia w Binowie, ks. Krzysztof Antoń.

W pielgrzymce wzięło udział około 80 pątników, a kilkudziesięciu pielgrzymów, którzy z różnych przyczyn nie mogli odbyć jej pieszo, przybyło tego dnia do Binowa samochodami.

Po zakończeniu uroczystości odpustowych wszyscy zaproszeni zostali przez binowian na sutą biesiadę. 

Fotoreportaż z tego wydarzenia TUTAJ

 

 

Fot. Adam Szewczyk

aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2022-09-09
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone