Ogłoszenia

     W związku z nowymi przepisami sanitarno – epidemiologicznymi planujemy dodatkowy, wcześniejszy termin Pierwszej Komunii Świętej na niedzielę 21.06. Spotkanie organizacyjne dla Rodziców dzieci komunijnych, którzy zdecydują się na ten termin w przyszłą niedzielę 07.06 po Mszy św. o godz. 13:00. Przypominamy, że uroczystości Komunijne zaplanowane na 20.09 i 27.09 pozostają  bez zmian.
    W czwartek 11.06 Uroczystość Bożego Ciała – Msze św. według porządku niedzielnego. Planujemy procesje Eucharystyczne wokół kościoła po Mszach Świętych do południa.
czytaj więcej »

Slideshow

aktualizowano: 2019-10-12 11:33 Odsłon: 122

Wpatrzeni w Matkę Bożą i przykład życia bł. Edmunda Bojanowskiego

Relacja z parafialnej pielgrzymki na Jasną Górę szlakiem z duchowymi przystankami /27-29 września 2019/

Nasze pielgrzymowanie śladami bł. Edmunda Bojanowskiego rozpoczęliśmy od nawiedzenia sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, gdzie uczestniczyliśmy w Mszy świętej przed cudownym obrazem. Kolejnym etapem było Narodowe Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, gdzie oprócz modlitwy przed obrazem przedstawiającym Świętą Rodzinę oraz Trójcę Świętą, odwiedziliśmy kaplicę poświęconą więźniom obozu koncentracyjnego w Dachau. Włączając się w kolejną pielgrzymkę naszej archidiecezji na Jasną Górę - do duchowej stolicy Ojczyzny, uczestniczyliśmy w Apelu Maryjnym i czuwaniu modlitewnym, a o północy w uroczystej Eucharystii. Rano, rozważając kolejne stacje drogi krzyżowej na jasnogórskich wałach, pochyliliśmy się nad wielkością miłości i cierpienia Pana Jezusa dokonanego dla nas.

Następnego dnia wyruszyliśmy do Wielunia, gdzie w Sanktuarium MB Pocieszenia polecaliśmy poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz prosiliśmy Matkę Bożą o pokój na świecie. Kolejnym miejscem była Twardogóra i sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, gdzie dzięki uprzejmości miejscowego proboszcza modlić się mogliśmy przed cudowną figurą Maryi i poznać historię sanktuarium. O godz. 15.00 włączyliśmy się w modlitewną akcję „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”, polecając się i wszystkich naszych bliskich Miłosierdziu Bożemu. Miejscem docelowym tego dnia był Licheń, gdzie o godz. 19.00 wspólnie z innymi pielgrzymami modliliśmy się w czasie Eucharystii w intencji rodzin i małżeństw, których wiele odnowiło małżeńskie przyrzeczenia sakramentalne. O 21.00 uczestniczyliśmy w Apelu Maryjnym i procesji ze świecami na placu przed bazyliką.

W niedzielę rano wyruszyliśmy do Lubonia k. Poznania, gdzie w kaplicy domu generalnego Sióstr Służebniczek NMP uczestniczyliśmy we Mszy św. Sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego, gdzie także spoczywają jego doczesne szczątki, było miejscem modlitwy i zawierzenia naszych rodzin oraz modlitwy za małżonków pragnących potomstwa. Kolejnymi miejscami związanymi z bł. Edmundem były Górka Duchowna oraz Bazylika Świętogórska.

Oby przykład życia błogosławionego Ojca Założyciela Sióstr Służebniczek, wspaniałego apostoła i czciciela Matki Bożej - świeckiego mężczyzny poświęcającego swoje życie, zdolności oraz siły przy własnym wątłym stanie zdrowia, służącego pomocą najuboższym i osieroconym dzieciom, zatroskanego o ich wychowanie i przyszłość - stał się dla nas zachętą do szacunku i ochrony bezbronnych. Niech jego słowa: Cała nadzieja w nieprzebranym miłosierdziu Bożym, będą zaproszeniem do tego, by przez ręce Matki Bożej, nawiedzanej w tak wielu miejscach w Polsce, z ufnością zawierzać się Jej boskiemu Synowi – pełnemu Miłosierdzia dla nas.
 

Fotografie publikowane dzięki uprzejmości pielgrzymów - TUTAJ

 

aktualizowano: 2019-10-12 11:33
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone