Ogłoszenia

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Rozpoczynamy nią obchody WIELKIEGO TYGODNIA. Wg tradycji przynosimy
do poświęcenia palmy. Przed Mszą św. będzie można nabyć palmy przygotowane przez wspólnoty parafialne.
Od poniedziałku do czwartku w godz. od 10.00 do 16.00 w świetlicy przygotowywane będą palmy do sprzedaży. ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W PRZYGOTOWANIE PALM.
W poniedziałek przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP, Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 (Msza imieninowa ks. Proboszcza Józefa).

 

 

czytaj więcej »

Wydarzenia

aktualizowano: 2014-03-12 13:58 Odsłon: 644

Domek adwentowy 2013

Domek adwentowy to dzieło dzieci naszej parafii, które powstawało w ramach zajęć na świetlicy. Wykonany został z kartonów, papieru, bibuły, listewek koniecznych do stworzenia stabilnej konstrukcji i innych bardzo drobnych elementów.

 

To taki "domek", który niczym lampion wskazywał dzieciom drogę, na której można jeszcze lepiej przygotować się na przyjście Jezusa do ich serc. Droga wcale nie łatwa, kiedy dzieci po raz pierwszy raz w życiu musiały wziąć do swoich rąk piłkę do drewna i przeciąć chociażby małą listewkę (pod opieką dorosłego oczywiście), gdzie wycięcie i przystrojenie jednej dachówki, to przynajmniej 45 min. czasu, a przy tym nauka cierpliwości, staranności, pomaganie innym, walka ze zniechęceniem, lenistwem, ciągła mobilizacja siebie i innych. Dzieło powstawało stopniowo i było prezentowane na każdej niedzielnej Mszy św. dla dzieci, aby ich rówieśnicy mogli przyjść na zajęcia i uczyć się wspólnie pokonywania niedoskonałości i rozwijania swoich talentów. Na zewnątrz widoczny jest obraz zimy, nawiązujący do aury najczęściej towarzyszącej okresowi adwentu, ale też pokazujący, że nasze serca są często bardzo lodowate i potrzeba dużo czasu, aby przekonać się, że mogą stać się zupełnie inne, bardziej ciepłe, nawet gorące i szeroko otwarte na przyjęcie samego Boga. Pomagała nam w tym przybliżaniu się do tajemnicy Bożego Narodzenia Maryja otwierając wspólnie wykonany domek i pokazując nam, że na zewnątrz możemy być tacy sami, a wewnątrz możemy przeżyć wspólnie z Nią prawdziwe Boże Narodzenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

aktualizowano: 2014-03-12 13:58
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone