Ogłoszenia

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Rozpoczynamy nią obchody WIELKIEGO TYGODNIA. Wg tradycji przynosimy
do poświęcenia palmy. Przed Mszą św. będzie można nabyć palmy przygotowane przez wspólnoty parafialne.
Od poniedziałku do czwartku w godz. od 10.00 do 16.00 w świetlicy przygotowywane będą palmy do sprzedaży. ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W PRZYGOTOWANIE PALM.
W poniedziałek przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP, Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 (Msza imieninowa ks. Proboszcza Józefa).

 

 

czytaj więcej »

Wydarzenia

aktualizowano: 2014-01-14 18:54 Odsłon: 517

Radosny świat misia

            Bukowe Aniołki w ramach zajęć na świetlicy pomalowały kolorowanki przedstawiające „radosny świat misia”. Prace zostały wykonane bardzo starannie i przykuwały uwagę innych dzieci, które były obecne na niedzielnej Mszy św. o godz. 13. 00. Zaprezentowane prace miały na celu ukazanie nowego życia misia bawiącego się codziennie „ciemnym sercem” symbolizującym zło, którego w swoim codziennym życiu był świadkiem, nie tylko w odniesieniu do siebie, ale różnych innych maskotek. Nawiązując do niedzieli Chrztu Pańskiego, wspominając swój własny chrzest, serce naszego bohatera – misia, zostało obmyte z wszelkiego zła, które może się pojawić nawet w świecie zabawy dziecka. Także i sam miś – symbol wszystkich zabawek - został obmyty z tego, co go zasmucało, raniło i sprawiało, że tak nieprzerwanie płakał. Rany misia zostały nabalsamowane łagodzącym olejkiem, po czym uradowany i uśmiechnięty mógł zająć miejsce w przygotowanym przez dzieci łóżeczku. Dobroć, szacunek i miłość dzieci wobec misia przyczyniły się do jego wyciszenia i spokojnego snu.

           

Niczym na jawie słyszał wypowiadane przez dzieci słowa wyrzeczeń i wyznanie wiary...

 

            Czy wyrzekacie się takich sytuacji, w których wasze misie i inne maskotki czują się zupełnie osamotnione?

Czy wyrzekacie się zabierania pluszaków młodszemu rodzeństwu?

Czy wyrzekacie się hałasu, bałaganu w swoich pokoikach i innych sytuacji, które nie pozwalają waszym maskotkom czuć się bezpiecznie?

Czy wyrzekacie się oziębłości, znieczulenia i traktowania niektórych z nich tak, że zapominacie zupełnie o pozostałych?

 

            Czy wierzycie, że wszystkie misie, lalki i inne maskotki potrzebują również dużo ciepła i czułości?

Czy wierzycie, że oddanie chociażby jednej swojej maskotki może sprawić innym wiele radości?

Taka jest nasza wiara i takie są nasze postanowienia, które są naszą radością.

           

Miś pogrążył się w głębokim śnie...

 

            Wydaje się, że w takim właśnie obrazowym kazaniu udało się nam wszystkim wspólnie wyciszyć, bardziej skoncentrować, z większą świadomością wyrzec wszelkiego zła i grzechu oraz wyznać swoją wiarę przypominając sobie swój własny chrzest, od którego zaczęło się nasze nowe życie.

aktualizowano: 2014-01-14 18:54
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone