Transmisja na żywo

Ogłoszenia

Przypominamy, że przestaje obowiązywać dyspensa ks. abpa Andrzeja Dzięgi od obowiązku uczestnictwa w kościele we Mszy świętej. Zgodnie z obowiązującymi wymogami, biorąc udział w Mszach Św. i nabożeństwach w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Dbając o swoje bezpieczeństwo pamiętajmy o stosownych odległościach w czasie liturgii oraz w czasie podchodzenia do Komunii Świętej.
    Dziś przeżywamy dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Modlimy się w intencji ofiar, a po liturgii można wesprzeć poszkodowanych ofiarą do puszek. Bóg zapłać.
czytaj więcej »

Aktualności

aktualizowano: 2021-05-08 17:34 Odsłon: 98

Maryja – Matka i Królowa

3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

„Oto Matka twoja” (J 19, 27b)

W tym uroczystym dniu Kościół prowadzi nas pod krzyż Chrystusa, u stóp którego trwa Maryja i umiłowany uczeń Pana, ukazując drogę do przyszłej chwały dzieci Bożych i wiecznego królowania razem z Bogiem, Maryją i wszystkimi świętymi (J 19, 25-27).

Uczestnictwo w ofierze Chrystusa stało się źródłem nowego macierzyństwa Maryi. Ta, która cierpiała za wszystkich ludzi, stała się Matką wszystkich ludzi. Sam Jezus ogłosił to nowe macierzyństwo, gdy powiedział do Maryi z wysokości krzyża: „Niewiasto, oto syn Twój”. W ten sposób Maryja stała się Matką umiłowanego syna, a w zamyśle Jezusa – Matką każdego ucznia, każdego chrześcijanina. To powszechne macierzyństwo Maryi, które ma się przyczynić do wzrostu życia w Duchu, jest najwspanialszym darem ukrzyżowanego Chrystusa dla ludzkości. Do umiłowanego ucznia Jezus powiedział: „Oto Matka twoja” i od tej chwili ów uczeń „wziął Ją do siebie”, co można lepiej wyrazić słowami: „przyjął Ją do swojej majętności” – jako jeden z cennych darów pozostawionych mu przez ukrzyżowanego Mistrza. Słowa „oto Matka twoja” są skierowane do każdego z nas. Wzywają nas, byśmy miłowali Maryję, jak miłował Ją Chrystus, byśmy przyjęli Ją jako Matkę w naszym życiu, byśmy pozwolili Jej prowadzić nas drogami Ducha Świętego (św. Jan Paweł II, Katecheza 29.04.1998r.).

Taka jest wola Jezusa, aby Ta, która przez swoje posłuszeństwo w wierze i miłości została wyniesiona do godności Królowej nieba i ziemi, stała się także naszą Matką i Królową. Tego pragnie Jezus. A ty?

Marek Stankiewicz

 

aktualizowano: 2021-05-08 17:34
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone