aktualizowano: 2022-06-29 23:18 Odsłon: 139

Karmmy się chlebem życia!

Manifestacja wiary w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na ulicach osiedla

Zapraszamy do GALERII

„Za nami wielomiesięczny, ponad dwuletni czas pandemii, który – wierzymy – nie powróci. Jednak my teraz odważnie musimy wrócić do kościoła; na nowo rozbudzić w sobie potrzebę korzystania z łask sakramentalnych, przyjmowania pokarmu eucharystycznego dającego życie wieczne!” – apelował w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa proboszcz parafii św. Stanisława BM ks. Józef Filipek.

Przebieg tegorocznej uroczystości Bożego Ciała przypominał ten sprzed trzech lat. Procesja eucharystyczna z Chrystusem skrytym w hostii ruszyła ulicami osiedla tuż po Mszy św. sprawowanej w kościele św. Stanisława BM. W tej manifestacji wiary Kościoła żywego po raz kolejny dane nam było kroczyć za Jezusem od ołtarza do ołtarza, głosząc prawdę objawioną przez Pana: „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6, 51).

Zakończenie procesji miało miejsce przy ołtarzu usytuowanym na wzniesieniu obok kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza, przygotowanym przez wiernych tej parafii.

Uroczystość uświetnił udział Orkiestry br. Sobisia, która od wielu lat aktywnie uczestniczy w życiu parafii.

 

aktualizowano: 2022-06-29 23:18
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: