aktualizowano: 2022-06-25 14:57 Odsłon: 216

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26.06.2022r.

Msze św. w tygodniu sprawowane są codziennie o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź święta w dni powszednie przed Mszą świętą, a w niedziele podczas każdej Eucharystii. Poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30
Nabożeństwo czerwcowe do czwartku 30.06. codziennie o godz. 17.30.
Liturgia Kościoła:
wtorek (28 VI) – wspomnienie św. Ireneusza bp m
środa (29 VI) – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła 
piątek (1 VII) – wspomnienie św. Ottona bp – Patrona Archidiecezji
 
W tym tygodniu przypada:
pierwszy piątek miesiąca – Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00, 18.00, spowiedź święta i adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 17.00 do 18.30
pierwsza sobota miesiąca – Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00
 
Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na kolonie organizowane przez Caritas „Lato 2022”. Dziękujemy również za ofiary złożone na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 
Przy wyjściu z kościoła do nabycia są kolejne numery prasy katolickiej: „Niedziela” artykuł „Uroczystość na skraju miasta” o jubileuszowych uroczystościach odpustowych w parafii
św. Jadwigi, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”. Dla dzieci Promyczek i Mały Gość Niedzielny.
 
Rodzicom młodzieży i dzieci wyjeżdżających na obozy i kolonie przypominamy o potrzebie wystosowania do wychowawców i organizatorów pisemnych próśb, by zadbali o spełnienie przez dzieci obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej.
 
Wszystkim Gościom przebywającym w naszej Parafii oraz solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i świętych patronów.
 
                                                                                                                                                Ks. Józef Filipek
                                                                                                                                             P R O B O S Z C Z
 
 
 
 
OGŁOSZENIA DIECEZJALNE:
 
     W duchu serdecznego dziękczynienia za łaskę ustanowienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, którą Papież Paweł VI utworzył z wielkiej gorzowskiej Administratury Apostolskiej bullą Episcoporum Poloniae coetus 28 czerwca 1972 roku, zapraszamy wszystkich do udziału w Uroczystości Dziękczynienia Bogu za 50 lat życia Świętego Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego. Główną Uroczystością obchodów tego Jubileuszu będzie Dziękczynna Msza Święta we wtorek, 28 czerwca br., o godz. 18.00 w Archikatedrze Szczecińskiej. Liturgię poprzedzi różańcowe czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 17.00. Zaproszeni są wszyscy, którzy mogą przybyć. Szczególnie oczekujemy na wszystkie wspólnoty modlitwy różańcowej. Czekamy na wszystkich Was, Siostry i Bracia – Ludzie Bożego Ducha
     
     Zapraszamy do udziału w Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 9 do 17 lipca br. Inauguracja pielgrzymki nastąpi w sobotę, 9 lipca br., podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Chrystusa Króla w Świnoujściu. Ze Szczecina pielgrzymi wyruszą 11 lipca br., po Mszy Świętej w Archikatedrze szczecińskiej, która rozpocznie się o godz. 7.00. Zapisy i szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie: www.szczecinska-rowerowa.pl. Zapisy trwają do 1 lipca. Zapraszamy do udziału w pielgrzymowaniu na Jasną Górę.
 
       W pierwszą sobotę miesiąca, 2 lipca br. o godz. 11.00, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga dokona koronacji łaskami słynącego Wizerunku Matki Bożej Niepokalanej w Resku. Koronacja ta jest wotum wdzięczności Matce Bożej za 50 lat istnienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w Uroczystości i osobistego nawiedzenia Sanktuarium, aby wypraszać przed Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej potrzebne łaski.
 
     Zapraszamy na obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa, dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędą się 11 lipca br. W kościele rektoralnym pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych, przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie, o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana w intencji ofiar i członków ich rodzin, a o godz. 12.00 będzie miała miejsce modlitwa przy Pomniku Ofiar Nacjonalistów Ukraińskich w latach 1939-1947 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.
       
    W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXVIII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z: Pustkowa (25.07, godz. 9.00), Świnoujścia (parafia pw. Chrystusa Króla, godz. 7.00), Kamienia Pomorskiego (26.07), Wolina (27.07), Stepnicy (28.07), Szczecina (29.07), Stargardu (30.07 par. pw. Miłosierdzia Bożego, godz. 7.00), Choszczna (31.07), Bierzwnika (01.08), aby 13 sierpnia stanąć u Stóp Matki Bożej Jasnogórskiej. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni, na ile pozwoli czas i siły. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na stronie internetowej: www.szczecinska.pl, na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka oraz na plakacie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu na Jasną Górę.
       
     Serdecznie zapraszamy do udziału w Jubileuszowej 30. Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która tradycyjnie odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Tegoroczna pielgrzymka będzie przeżywana pod hasłem: „Ufaj, jak św. Ignacy z Loyoli!” ze względu na 400. rocznicę kanonizacji św. Ignacego. Główną intencją pielgrzymki będzie modlitwa za dzieci poczęte, a nienarodzone. Zapisy na pielgrzymkę rozpoczną się 18 lipca i będą możliwe przez stronę internetową: www.pielgrzymka-mysliborska.pl. Natomiast 19 i 20 sierpnia będzie także możliwość zapisania się osobiście na pielgrzymkę w biurze Fundacji Bractwa Małych Stópek, przy kościele pw. św. Jana Ewangelisty na ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie, w godz. od 9.00 do 15.00.
 
aktualizowano: 2022-06-25 14:57
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: