aktualizowano: 2021-07-31 11:28 Odsłon: 184

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 01.08.2021r.

Przypominamy, że przestaje obowiązywać dyspensa ks. abpa Andrzeja Dzięgi od obowiązku uczestnictwa w kościele we Mszy świętej. Zgodnie z obowiązującymi wymogami, biorąc udział w Mszach Św. i nabożeństwach w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Dbając o swoje bezpieczeństwo pamiętajmy o stosownych odległościach w czasie liturgii oraz w czasie podchodzenia do Komunii Świętej.
    Dziś przeżywamy dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Modlimy się w intencji ofiar, a po liturgii można wesprzeć poszkodowanych ofiarą do puszek. Bóg zapłać.
1. Msze św. w tygodniu sprawowane są codziennie o godz. 8.00 i 18.00. 
Adoracja Najświętszego Sakramentu poniedziałek po Mszy św. wieczornej do g. 19.30
 
W przyszłą niedziele po Mszy świętej o 8.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca
 
2. Liturgia Kościoła:
środa (04 VIII) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
piątek (07 VIII) – święto Przemienienie Pańskie
 
3. W tym tygodniu przypada:
- Pierwszy czwartek miesiąca – Msza św. w intencji nowych powołań o godz. 18.00
- Pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od g. 17.00
 
4. Organizujemy autokarową Pielgrzymkę na Jasną Górę w ramach 50. Archidiecezjalnej Pielgrzymki w dniach 24 (pt.) – 26 (ndz.) września. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie. Zapisy oraz w wpłaty w zakrystii.
 
5. Rodzicom młodzieży i dzieci wyjeżdżających na obozy i kolonie przypominamy o potrzebie wystosowania do wychowawców i organizatorów pisemnych próśb, by zadbali o spełnienie przez dzieci obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej.
6. Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przypomina, że sierpień jest miesiącem trzeźwości. Jesteśmy w tym miesiącu zaproszeni do zachowania abstynencji oraz szczególnej troski modlitewnej za osoby uzależnione od alkoholu oraz ich Rodziny. Możemy także wpisać się do wyłożonej pod chórem Księgi Trzeźwości.
 
7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone na potrzeby parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Przy wyjściu z kościoła do nabycia są kolejne numery prasy katolickiej. Szczególnie zachęcamy do nabywania „Niedzieli”, "Gościa Niedzielnego”.
 
8. Wszystkim Gościom przebywającym w naszej Parafii oraz solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i świętych patronów.
 
                                                                                                                                       Ks. Józef Filipek
                                                                                                                                     P R O B O S Z C Z
 
aktualizowano: 2021-07-31 11:28
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: