aktualizowano: 2018-06-25 11:22 Odsłon: 652

Dzień skupienia naszego Duszpasterstwa

16/17.06.2018 Mrzeżyno

               "Tak, mam wiele ludzkich słabości, wiele ludzkich nędzy [...] Lecz On się uniża i posługuje się nami, tobą i mną, abyśmy byli Jego miłością i Jego współczuciem w świecie, pomimo naszych grzechów, mimo naszych nędz i wad. Uzależnia się On od nas, aby kochać świat i pokazać mu, jak bardzo go kocha."

                                                                                                                                              św. Teresa z Kalkuty

Świętość
 
Pod tym hasłem w dniach 16-17 czerwca 2018 roku w Mrzeżynie trwały Dni Skupienia Małżeństw Niesakramentalnych wraz z Duszpasterstwem Ojców Dominikanów. W diecezjalnej wspólnocie rozważaliśmy tajemnice świętości, umacnialiśmy się w wierze i modlitwie.
 
Ksiądz Paweł wygłosił konferencje opartą na adhortacji Ojca Świętego Franciszka o świętości świętych oraz drugą o świętości w życiu codziennym. Takie konferencje uzmysławiają nam, że żyjemy wokół "maluczkich świętych", których na co dzień  nie dostrzegamy albo wydaje nam się, że to co robią jest takie oczywiste. A są to nasze babcie, mamy, które codziennie na różańcu modlą się o łaski nie dla siebie ale właśnie dla wnuków, dzieci. Jest to też sąsiadka, która od 16 lat z miłości do męża modli się z wielką wiarą i gorliwością o jego nawrócenie i wierzy i ufa,  że to nastąpi.
 
Podczas mszy świętej mogliśmy stanąć u stóp ołtarza i wzrokiem "przytulić się" do Pana Jezusa - dla mnie było to ogromne przeżycie, kto czuje głód Eucharystii ten rozumie co mam na myśli. Dziękuję, że po wielu latach nie obecności, przy ołtarzu było mi to dane przeżyć. 
 
Był też czas na indywidualne spotkania i rozmowy z Księdzem Pawłem i Ojcem Grzegorzem. Dziękujemy, że poświęcili nam swój cenny czas. 
 
Był również czas na relaks, wyjście nad morze aby obejrzeć zachód słońca (choć pogoda nie dopisała) i wspólne śpiewy przy ogromnym ognisku. 
 
Dziękujemy pomysłodawcom i organizatorom za czas i trud jaki włożyli aby mogło powstać tak piękne dzieło. Przez takie spotkania utwierdzamy się w przekonaniu, że nie jesteśmy sami i obcy w Kościele, ale mamy wsparcie i zrozumienie. Spotkania te też wzmacniają nasze więzi rodzinne jak i społeczne. 
 
Zapraszamy wszystkich chętnych na nasze spotkania, otwórzcie swoje serca na zmiany, nie trwajcie w przekonaniu (tak jak ja), że to i tak nic nie zmieni. Mogę Was zapewnić, że zmieni.
 
 
 
 
Pozdrawiam
U i Z
 
aktualizowano: 2018-06-25 11:22
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: