Galerie 2022-06-08 wyświetleń: 183

2022.06.05. - Uroczystości odpustowe u św. Jadwigi

Zwieńczeniem jubileuszowych uroczystości odpustowych była Eucharystia sprawowana przez bp. Henryka Wejmana, który w jej trakcie udzielił  sakramentu bierzmowania 25-osobowej grupie młodzieży. Bp Henryk, kierując słowo do młodzieży przypomniał, jak cenne w oczach Boga jest budowanie trwałej świątyni w sercu człowieka:

„Każdy kościół, kaplica jest cenna nie tyle pięknem wystroju lub linią ścian, ile bogactwem wnętrza tych, którzy do niej wchodzą […] To człowiek nadaje, można powiedzieć, materialnym ścianom każdej świątyni niemal ludzkiego oblicza. On stanowi jej najważniejszą treść i uwzniośla jej wartość. Zatem im wyższymi wartościami będziecie się kierować, tym głębszym życiem będzie tętnić wasza świątynia […] Chciejcie budować wasze człowieczeństwo i duchowość na Chrystusie. A budowanie na Chrystusie to nic innego jak słuchanie głosu sumienia, nie zagłuszanie go w sobie, to angażowanie się w pomnażanie dobra w sobie i wokół siebie, do czego przecież nas predysponuje Duch Święty. To wreszcie podejmowanie odpowiedzialności za sprawy wspólnoty i nie zamykanie oczu na potrzeby bliźnich, lecz niesienie im w duchu solidarności pociechy i wsparcia”.

W końcowej części Eucharystii bp Wejman odsłonił i poświęcił ufundowaną przez parafian tablicę pamiątkową ks. Emanuela Lose.

 

Fot. i opr. Adam Szewczyk

aktualizowano: 2022-06-08 23:12
cofnij drukuj do góry
Wszystkich albumów: