Transmisja na żywo

Ogłoszenia

Msze św. w tygodniu sprawowane są codziennie o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź święta w dni powszednie przed Mszą świętą, a w niedziele podczas każdej Eucharystii. Poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30

W naszej Parafii gościmy misjonarza z Madagaskaru, ks. Kazimierza Bukowca…

 

czytaj więcej »

Galerie

Galerie 2022-06-08 wyświetleń: 335

2022.06.05. - Uroczystości odpustowe u św. Jadwigi

Zwieńczeniem jubileuszowych uroczystości odpustowych była Eucharystia sprawowana przez bp. Henryka Wejmana, który w jej trakcie udzielił  sakramentu bierzmowania 25-osobowej grupie młodzieży. Bp Henryk, kierując słowo do młodzieży przypomniał, jak cenne w oczach Boga jest budowanie trwałej świątyni w sercu człowieka:

„Każdy kościół, kaplica jest cenna nie tyle pięknem wystroju lub linią ścian, ile bogactwem wnętrza tych, którzy do niej wchodzą […] To człowiek nadaje, można powiedzieć, materialnym ścianom każdej świątyni niemal ludzkiego oblicza. On stanowi jej najważniejszą treść i uwzniośla jej wartość. Zatem im wyższymi wartościami będziecie się kierować, tym głębszym życiem będzie tętnić wasza świątynia […] Chciejcie budować wasze człowieczeństwo i duchowość na Chrystusie. A budowanie na Chrystusie to nic innego jak słuchanie głosu sumienia, nie zagłuszanie go w sobie, to angażowanie się w pomnażanie dobra w sobie i wokół siebie, do czego przecież nas predysponuje Duch Święty. To wreszcie podejmowanie odpowiedzialności za sprawy wspólnoty i nie zamykanie oczu na potrzeby bliźnich, lecz niesienie im w duchu solidarności pociechy i wsparcia”.

W końcowej części Eucharystii bp Wejman odsłonił i poświęcił ufundowaną przez parafian tablicę pamiątkową ks. Emanuela Lose.

 

Fot. i opr. Adam Szewczyk

aktualizowano: 2022-06-08 23:12
Wszystkich albumów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone