Ogłoszenia

Dzisiaj Maryja stała się nam niebem, niosąc Boga, który do niej zstąpił i w niej zamieszkał. św. Efrem Syryjczyk
czytaj więcej »

Aktualności

aktualizowano: 2019-08-13 16:47 Odsłon: 86

Abraham – wiara, ufność, bojaźń Boża

O rekolekcjach dla niepełnosprawnych

Niedawno (w okresie od 8 do 12 lipca) miałam okazję służyć jako wolontariuszka na rekolekcjach dla osób niepełnosprawnych w Archidiecezjalnym Domu Pielgrzyma „Totus Tuus” na osiedlu Słonecznym. Rekolekcje organizował  Apostolat Chorych Rodzina Miłości Miłosiernej. W roli wolontariuszki w czasie rekolekcji występowałam po raz pierwszy. Nazywano nas tam „aniołkami” – pięknie! Dla mnie był to czas niezwykle owocny, bardzo z niego skorzystałam duchowo. Rekolekcje prowadził ks. Tadeusz Baniowski SChr, który przez wiele lat pracował na misjach. Krótko gościliśmy także innego misjonarza, o. Dariusza, przebywającego na misjach od pięciu lat.

W ramach wolontariatu realizowałam szereg zleconym mi zadań. Pomagałam koleżance Weronice prowadzić prace w grupie. Kolejnego dnia pomagałam obecnemu na rekolekcjach diakonowi  Robertowi Bałukowi. Najcięższym dla mnie zadaniem było współorganizowanie i współuczestniczenie w Drodze Światła, podczas której nieśliśmy krzyż. Musiałam wtedy dyskretnie czuwać, czy dana osoba zdoła sama nieść krzyż, czy też będzie potrzebna jej pomoc. Pan Bóg tak nami pokierował i nas wzmocnił, że każdy podołał temu zadaniu. Czasami wyglądało to tak, że moi „współaniołkowie” pomagali mi wesprzeć ramieniem konkretną osobę, a inni nieśli w tym czasie kule lub balkonik.

Jeszcze jedna rola przypadła mi w czasie rekolekcji – fotografowanie. Pewnym wydarzeniem – medialnym z pewnością – były dla nas odwiedziny reporterów TVP Szczecin, dzięki którym obejrzeć można krótką relację z naszych rekolekcji w programie katolickim „Arka” (wydanie z 28 lipca br.).

Dla mnie czas rekolekcji minął bardzo szybko. Szkoda, że tak szybko. Poznałam wiele ciekawych osób i kilkoro wspaniałych „aniołków”. Wierzę, że jakieś owoce tych rekolekcji na pewno każdy doświadczy. Jeśli Pan Bóg pozwoli, to będę chciała za rok powrócić do wolontariackiej służby „aniołka”. Zachęcam też innych – wierzcie mi, warto doświadczyć służby! Kończąc podziękuję raz jeszcze za gościnę gospodyni miejsca, siostrze Miriam – Bóg zapłać!

Karolina Pysz

Fotoreportaż z rekolekcji już w GALERII

 

aktualizowano: 2019-08-13 16:47
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone