Ogłoszenia

  1. Obchodzimy dziś XVIII Dzień Papieski pod hasłem Promieniowanie ojcostwa.
    Po każdej Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży - Dzieło Nowego Tysiąclecia. Tradycyjnie w świetlicy parafialnej  rozprowadzamy  „kremówki papieskie”.  Zapraszamy na  godz. 16.00 na procesję Różańcową z naszego kościoła do figury św. Jana Pawła II przy parafii Chrystusa Dobrego Pasterza.
czytaj więcej »

Aktualności

aktualizowano: 2018-09-11 15:36 Odsłon: 27

Przewodnik po Biblii - część CLXIII

Hi 42, 7-17 Zakończenie - kulminacja opowiadania

Wersety 1-6 stanowią kulminację opowiadania. Ostatni fragment zaś, napisany prozą, doprowadza wszystkie wątki do końca. Hiob został oczyszczony i ten fakt musi być wyraźnie ukazany (nie ma tu obietnicy szczęśliwego rozwiązania każdego przypadku cierpienia).

Bóg zganił Hioba za jego reakcję na cierpienie, ale jego uczciwość nie budzi żadnych wątpliwości. Dobre imię Hioba pozostaje tak nieskazitelne, jak jego sumienie. Tymi, którzy się mylili byli jego przyjaciele. Hiob uczciwie szukał prawdy. Jego przyjaciele nie chcieli uznać, że prawda może przekraczać ich zdolności pojmowania i dlatego byli winni fałszywego pojmowania Boga. Musieli najpierw uzyskać przebaczenie od Hioba, zanim otrzymali je od Boga. Znamienne jest to, że Bóg odmienił los Hioba dopiero wtedy, kiedy zaakceptował on swoje cierpienie i przebaczył swoim przyjaciołom. Hiob odzyskał wszystko: przyjaciół, bogactwo, rodzinę i żył długo, ciesząc się łaską Boga.

(„Przewodnik po Biblii”, Oficyna Wydawnicza „Vocatio”, Warszawa 1997)

aktualizowano: 2018-09-11 15:36
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone