Transmisja na żywo

Ogłoszenia

poniedziałek (15 VIII) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – wspominając Cud nad Wisłą, w łączności z Rodakami modlącymi się na Jasnej Górze Bogu przez pośrednictwo Maryi polecamy losy Ojczyzny - naszą teraźniejszość i przyszłość. 
Msze św. wg porządku niedzielnego. Dziękując Bożej Opatrzności za tegoroczne plony – po każdej Mszy św. będziemy święcić wianki z kwiatów, ziół, owoców, warzyw. 
Adoracja Najświętszego sakramentu po Mszy św. o 18.00 do 19.30
czytaj więcej »

Slideshow

aktualizowano: 5 dni temu, 2022-08-13 Odsłon: 50

Jakubowy klimat Szczecina

Uroczystości odpustowe szczecińskiej parafii katedralnej św. Jakuba Apostoła

Katedra, kościół katedralny, kościół biskupi – wszystkie te określenia odnoszą się do głównego kościoła biskupa diecezjalnego, w którym głosi on ewangeliczną naukę. Analogicznie określenie archikatedra występuje w odniesieniu do arcybiskupa. Funkcję takiego kościoła w obchodzącej tego roku Złoty Jubileusz diecezji szczecińsko-kamieńskiej pełni Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, od dziesięcioleci przez mieszkańców miasta i regionu zachodniopomorskiego zwyczajnie nazywana katedrą. Dla Kościoła nad Odrą i Bałtykiem święto patrona okazałej świątyni usytuowanej w centrum Szczecina od lat jest wydarzeniem szczególnym, obchodzonym niezwykle uroczyście. Zarówno w wymiarze duchowym, jak i społecznym, związanym z integracją środowisk oraz krzewieniem tradycji i lokalnego patriotyzmu.

Więcej w 33/2022 numerze TK Niedziela-Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Zapraszamy do GALERII

 

Fot. Adam Szewczyk

aktualizowano: 5 dni temu, 2022-08-13
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone