Transmisja na żywo

Ogłoszenia

Msze św. w tygodniu sprawowane są codziennie o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź święta w dni powszednie przed Mszą św. a w niedziele podczas każdej Eucharystii. Adoracja Najświętszego sakramentu w ciszy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.
  Informujemy, że Rocznicę Pierwszej Komunii planujemy 12 czerwca br. o godz. 13.00. W sobotę 11.06 o godz. 9.00 spowiedź dla dzieci.
czytaj więcej »

Slideshow

aktualizowano: ponad tydzień temu, 2022-05-10 Odsłon: 31

Marsz dla Życia wrócił na ulice Szczecina

Największą manifestację w obronie życia w Polsce rozpoczął ''Głos nienarodzonych"

Wybierz życie!

/Adam Szewczyk/

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, największa w Polsce manifestacja w obronie życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci wraca na ulice Szczecina. 8 maja dźwięk dzwonu „Głos nienarodzonych” rozpoczął Marsz dla Życia i towarzyszył jego uczestnikom na trasie z Jasnych Błoni do szczecińskiej katedry, gdzie odprawiona została Msza św. Uczestnicy marszu nieśli tego roku rekordowo długą, bo liczącą ponad 500 m (wcześniej ok. 200 m) wstęgę z tekstem encykliki św. Jana Pawła II Evangelium vitae. Podczas marszu zbierane były datki na rzecz Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie.

Obrona najsłabszych

Organizator XVIII już edycji szczecińskiego Marszu dla Życia ks. Tomasz Kancelarczyk wskazuje na wymowę hasła manifestacji podkreślając, jak wiele zależy od nas samych, by życiu przywrócić godność:

- Hasło tegorocznego marszu „Wybierz życie” jest ściśle związane z tym, co dzieje się na Ukrainie, co tak dobitnie przypomina nam słowa Matki Teresy: „Jeżeli matka może zabić swoje dziecko, to kto powstrzyma Ciebie i mnie, byśmy się pozabijali?”. Świat widzi, co dzieje się na Ukrainie. Nie możemy domagać się sprawiedliwości, jednocześnie godząc się na niesprawiedliwość względem najsłabszych. Uczestnicząc w marszu wyrażamy swoje zdecydowane „tak” dla życia i dla pokoju...

Więcej wkrótce w TK Niedziela - Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Zapraszamy do GALERII

 

Fot. Jakub Szewczyk

aktualizowano: ponad tydzień temu, 2022-05-10
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone