Transmisja na żywo

Ogłoszenia

W związku z epidemią obowiązuje dyspensa Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych w kościele. Każdy kto uczestniczy w Mszy św. transmitowanej przez radio, czy TV może przyjąć Komunię świętą duchowo jeśli jest w stanie łaski uświęcającej. Na naszej stronie internetowej www.stanislaw-bm.szczecin.pl uruchomiona jest transmisja z kamery z naszego kościoła. Ze względu na obostrzenia sanitarne, ograniczoną ilość wiernych w świątyni istnieje możliwość udziału w liturgii na zewnątrz kościoła.

czytaj więcej »

Slideshow

aktualizowano: 2 dni temu, 2021-05-08 Odsłon: 38

Maryja – Matka i Królowa

3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

„Oto Matka twoja” (J 19, 27b)

W tym uroczystym dniu Kościół prowadzi nas pod krzyż Chrystusa, u stóp którego trwa Maryja i umiłowany uczeń Pana, ukazując drogę do przyszłej chwały dzieci Bożych i wiecznego królowania razem z Bogiem, Maryją i wszystkimi świętymi (J 19, 25-27).

Uczestnictwo w ofierze Chrystusa stało się źródłem nowego macierzyństwa Maryi. Ta, która cierpiała za wszystkich ludzi, stała się Matką wszystkich ludzi. Sam Jezus ogłosił to nowe macierzyństwo, gdy powiedział do Maryi z wysokości krzyża: „Niewiasto, oto syn Twój”. W ten sposób Maryja stała się Matką umiłowanego syna, a w zamyśle Jezusa – Matką każdego ucznia, każdego chrześcijanina. To powszechne macierzyństwo Maryi, które ma się przyczynić do wzrostu życia w Duchu, jest najwspanialszym darem ukrzyżowanego Chrystusa dla ludzkości. Do umiłowanego ucznia Jezus powiedział: „Oto Matka twoja” i od tej chwili ów uczeń „wziął Ją do siebie”, co można lepiej wyrazić słowami: „przyjął Ją do swojej majętności” – jako jeden z cennych darów pozostawionych mu przez ukrzyżowanego Mistrza. Słowa „oto Matka twoja” są skierowane do każdego z nas. Wzywają nas, byśmy miłowali Maryję, jak miłował Ją Chrystus, byśmy przyjęli Ją jako Matkę w naszym życiu, byśmy pozwolili Jej prowadzić nas drogami Ducha Świętego (św. Jan Paweł II, Katecheza 29.04.1998r.).

Taka jest wola Jezusa, aby Ta, która przez swoje posłuszeństwo w wierze i miłości została wyniesiona do godności Królowej nieba i ziemi, stała się także naszą Matką i Królową. Tego pragnie Jezus. A ty?

Marek Stankiewicz

 

aktualizowano: 2 dni temu, 2021-05-08
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone