Transmisja na żywo

Ogłoszenia

Przypominamy, że przestała obowiązywać dyspensa ks. abpa Andrzeja Dzięgi od obowiązku uczestnictwa w kościele we Mszy świętej. Zgodnie z obowiązującymi wymogami, biorąc udział w Mszach Św. i nabożeństwach w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Dbając o swoje bezpieczeństwo pamiętajmy o stosownych odległościach w czasie liturgii oraz w czasie podchodzenia do Komunii Świętej.

czytaj więcej »

Aktualności

aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2022-01-05 Odsłon: 94

Bogarodzica - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

„Udali się też pospiesznie i znaleźli Maryję, Józefa oraz leżące w żłobie Niemowlę” (Łk 2, 16)

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

W pierwszy dzień roku nasze spojrzenie wiary koncentruje się na Maryi, Matce Pana, która obdarowana przez Boga przywilejem Bożego macierzyństwa, jest dziś na ustach całego Kościoła jako Święta Boża Rodzicielka.

Dzisiaj uwaga Kościoła – pełna najwyższej czci i miłości – koncentruje się na Macierzyństwie Bogarodzicy – Theotokos: Tej, która Synowi Bożemu dała ludzką naturę i ludzkie życie. Przez Nią wypowiadamy dzisiaj Imię Jezus – gdyż w tym dniu nadano to Imię Synowi Maryi. Przez Nią też – i z Nią razem – wołamy w tym Imieniu na początku Nowego Roku: „Bóg miłosierny niech nam błogosławi”. Pragniemy tym wołaniem w jedności z Bogarodzicą uprosić wszelkie dobro w wielkiej rodzinie ludzkiej, a uprzedzić zło – wszelkie zło. Wołamy więc w Imię Jezusa, które znaczy „Zbawiciel” – i wołamy w jedności z Matką, którą tradycja Kościoła nazywa „Wszechmocą błagającą” (Omnipotentia supplex). Czcimy to Macierzyństwo w pierwszy dzień Nowego Roku. Pragniemy bowiem, aby na tym nowym etapie ludzkiego czasu Maryja otwierała Chrystusowi drogę do ludzkości tak, jak otwarła w noc Bożego Narodzenia (Św. Jan Paweł II, Homilia z 1 stycznia 1984 r.)

 

Pod Twoja obronę uciekamy się, święta Boża Rodzicielko…

Z Synem swoim nas pojednaj,

Synowi swojemu nas polecaj,

Swojemu Synowi nas oddawaj.

Marek Stankiewicz

aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2022-01-05
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone