Ogłoszenia

Zgodnie z obowiązującymi wymogami, biorąc udział Mszach Św. i nabożeństwach w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Dbając o swoje bezpieczeństwo pamiętajmy o stosownych odległościach w czasie liturgii oraz w czasie podchodzenia do Komunii Świętej.
czytaj więcej »

Aktualności

aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2020-09-06 Odsłon: 90

Inauguracja kolejnego roku pracy DK

Bazylika Archikatedralna św. Jakuba Apostoła - 6 września - uroczystości przewodniczył Metropolita ks. abp Andrzej Dzięga

W pierwszą niedzielę września uroczystą Mszą św. w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła w Szczecinie został zainaugurowany kolejny rok pracy wspólnoty Domowego Kościoła. Będzie on przebiegał pod hasłem „Dojrzałość w Chrystusie”, przyjętym podczas 45. Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie na przełomie lutego i marca tego roku na Jasnej Górze. Z rzeczy ważnych dla wspólnoty jest to, iż pojawiła się nadzieja powrotu do comiesięcznych spotkań formacyjnych, stanowiących bardzo istotny element w procesie duchowej formacji małżeństw skupionych wokół charyzmatu Ruchu. Jest zachęta, by korzystać z gościnności parafii roztaczających duchową opiekę nad kręgami, wykorzystując do spotkań salki parafialne. Członkowie DK już wkrótce będą mieli okazję do zapoznania się z ramowym kalendarzem pracy rocznej dla całej wspólnoty oraz terminarzem planowanych rekolekcji. Zbliżający się czas raczej nie będzie pozbawiony tej szczególnej dozy lęku o przyszłość, wynikającej z obawy zarażenia koronawirusem. Z pewnością jednak będzie okazją do weryfikacji osobistej dojrzałości w Chrystusie.

 

aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2020-09-06
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone