Transmisja na żywo

Ogłoszenia

Nasza świątynia (stary kościół) został wzniesiony  pod koniec  XV w miejscu wcześniej istniejącego kościoła o którym wspominają  źródła  historyczne z 1359 roku. Od czasów reformacji do zniszczenia w działaniach wojennych w 1945 roku świątynia służyła  Wspólnocie Protestanckiej. Po 30 latach od zakończenia wojny Parafia Świętego Ducha w Zdrojach  otrzymała zgodę władz państwowych na odbudowę ruin kościoła. Wielkim wysiłkiem mieszkańców Klęskowa, odbudowę kościoła podjęto 
w 1976; zakończono 25 lutego 1979 r. uroczystym poświęceniem.   Budowę nowego kościoła rozpoczęto w 1996 roku. Od maja 2000 roku odprawiano  Msze św. dalej prowadząc dzieło budowy. Uroczystej konsekracji nowej świątyni dokonał Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, przy licznym udziale kapłanów i wiernych 23 października 2011 roku. 
     Dzisiejszej niedzieli przeżywamy 13 rocznicę konsekracji naszego nowego kościoła. Pragniemy dzisiaj modlitwą ogarnąć  wszystkich budowniczych  starego i nowego kościoła. Prośmy Boga, by naszą ofiarność i  gorliwość w trosce o parafialną świątynię kościoła wspierał  swoim błogosławieństwem.
czytaj więcej »

Aktualności

aktualizowano: 2023-08-31 11:56 Odsłon: 381

Madonna Częstochowska

„Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2, 5b)

Uroczystość Najświętszej  Maryi Panny Częstochowskiej (J 2, 1-11)

W tym uroczystym dniu Kościół w Polsce trwa w duchowej jedności przed obliczem Pani Jasnogórskiej, która już od ponad 600 lat jest obecna w częstochowskim sanktuarium jako Matka Kościoła i Królowa naszego narodu oraz jako Pośredniczka łaski i Orędowniczka nasza, która cierpliwie wsłuchuje się w niemilknący szept błagalnych modlitw pielgrzymów, kierowanych za Jej wstawiennictwem do Jezusa, Jej Syna. I jak co roku, tak i dziś proklamowany jest fragment Ewangelii noszący tytuł: „Wesele w kanie Galilejskiej”, który ukazuje Maryję jako Matkę Kościoła, która od zarania chrześcijaństwa wstawia się za nami do Syna.

Ewangelista mówi, że „była tam Matka Jezusa”, jakby chciał zasugerować, że Jej obecność spowodowała zaproszenie przez nowożeńców również Jezusa i Jego uczniów. Jan wydaje się wskazywać, że w Kanie, podobnie jak w zasadniczym wydarzeniu, jakim było wcielenie, Maryja jest Tą, która wprowadza Zbawiciela. Rola i znaczenie obecności Dziewicy ujawnia się w momencie, kiedy zabrakło wina. Jako doświadczona i przezorna gospodyni od razu to dostrzega i interweniuje, aby goście nadal mogli się weselić, a przede wszystkim, by pospieszyć z pomocą znajdującym się w kłopocie nowożeńcom. Zwracając się do Jezusa słowami: „Nie mają już wina”, Maryja oczekuje od Niego skutecznego działania. Ściślej mówiąc, Matka spodziewa się nadzwyczajnego znaku, ponieważ wie, że Jezus nie ma wina. Wybór Maryi wskazuje na odwagę jej wiary, ponieważ do tej chwili Jezus nie dokonał żadnego cudu, ani w Nazarecie, ani w życiu publicznym. W Kanie Dziewica jeszcze raz ujawnia swoją pełną dyspozycyjność wobec Boga (św. Jan Paweł II, Katecheza 26.02.1997 r.).  

Od zwiastowania w Nazarecie Maryja realizuje swoje fiat zawsze gotowa wypełnić wolę Bożą, zawsze zwrócona do Boga, w posłuszeństwie wiary nieustannie odpowiadająca na Jego miłość.

Maryja jest dla nas, wierzących, wzorem wiary i pełnienia woli Ojca. Dlatego tak ważne jest w naszym chrześcijańskim życiu pamiętanie o słowach, które Maryja dziś do nas kieruje: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Owocność wstawiennictwa Maryi zależy także od naszej gotowości życia  Ewangelią. Słudzy weselni wykonali polecenia Jezusa sumiennie i bez szemrania, co zaowocowało obfitym darem dobrego wina. Warto pamiętać, modląc się do Matki, naszej Pani Częstochowskiej, że my również możemy mieć swój udział w obfitym darze łaski. Posłuszeństwo słowu Bożemu, przyjętemu z wiarą, zawsze wydaje dobre owoce.

Marek Stankiewicz

 

aktualizowano: 2023-08-31 11:56
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone