Transmisja na żywo

Ogłoszenia

Informujemy, że od dzisiejszej niedzieli przestaje obowiązywać dyspensa ks. abp. Andrzeja Dzięgi od obowiązku uczestnictwa w kościele we Mszy świętej. Msze św. w tygodniu sprawowane są codziennie o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź święta w dni powszednie przed Mszą św.  W niedziele podczas każdej Eucharystii.
Nabożeństwo czerwcowe: od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej. 
W sobotę i niedzielę o godz. 17.30. 
Poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30
czytaj więcej »

Aktualności

aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2021-06-05 Odsłon: 74

Na chwałę Ojca i Syna, i Ducha Świętego

„Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” (Mt 28, 19)

Uroczystość Trójcy Świętej

Według Ewangelii św. Mateusza ostatnie spotkanie Jezusa zmartwychwstałego z Apostołami miało miejsce w Galilei, na górze, tam gdzie Jezus im polecił (Mt 28, 16-20). Właśnie tam Jezus mocą udzielonej Mu przez Ojca władzy udzielił im misji nauczania wszystkich narodów i udzielania chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Misja i rozesłanie. Kościół zostaje posłany na cały świat, aby w imię Jezusa tę władzę sprawował przez chrzest i formację chrześcijan. W tym dziele głoszenia Ewangelii i nawracania pogan, jako długo będzie ono na ziemi kontynuowane, Zmartwychwstały będzie zawsze z nim obecny – żywy i działający.

Ewangelia mówi o chrzcie, pierwszym sakramencie, który otwiera drogę do wszystkich pozostałych sakramentów jako źródła łaski i zbawienia. Chrzest, który dokonuje się w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, czyni ochrzczonych własnością Trójcy Świętej, dokonuje się nasza konsekracja, czyli poświęcenie na własność Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu. Od tej pory my, ochrzczeni, jako nowo narodzone dzieci Boże, otrzymawszy dar nowego życia, żyjemy w Duchu Świętym dla Boga. Jak naucza KKK, przez łaskę chrztu „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, zostaliśmy powołani do uczestnictwa w życiu Trójcy Świętej! To jest nasze powołanie, które tu na ziemi realizujemy idąc drogą wiary – życie trynitarne, życie w którym nie ma miejsca na grzech. Można powiedzieć, że każdy ochrzczony stanowi świątynię pod wezwaniem Trójcy Świętej. Musimy pamiętać, że zostaliśmy powołani na mocy sakramentu chrztu, abyśmy przynosili obfity owoc, aby Bóg w niebie doznał chwały (zob. J 15, 8). Chrzest jest łaską i jest zobowiązaniem, które mamy realizować żyjąc w Kościele. Misja, której Jezus udzielił Apostołom, obejmuje oprócz udzielania chrztu nauczanie chrześcijan zachowania wszystkiego, cokolwiek Jezus przykazał. Żeby żyć w pełni nowym życiem na chwałę Ojca i Syna, i Ducha Świętego nie wystarczy sama wiara i chrzest. Nasze chrześcijańskie życie musi być oparte na Ewangelii i być w niej zakorzenione. Trzeba współpracować z łaską Bożą, którą otrzymujemy w sakramentach świętych, a przede wszystkim w Eucharystii, aby nasze uczestnictwo w życiu Trójcy Świętej, tu na ziemi, przez posłuszeństwo w wierze, doprowadziło nas po śmierci do wiecznego zjednoczenia z Ojcem i Synem, i Duchem Świętym.

Marek Stankiewicz

 

aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2021-06-05
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone