Transmisja na żywo

Ogłoszenia

Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Roraty dla dorosłych i  młodzieży o 6.00,  dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 17.00. 
Opłatki na stół wigilijny tradycyjnie pobłogosławimy po Mszy świętej. Ofiary przeznaczamy na cele inwestycyjne naszej Parafii.
W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej adoracja w ciszy do g. 19.30
czytaj więcej »

Aktualności

aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2023-11-11 Odsłon: 81

Serca zwrócone ku niebu

Modlitwy za zmarłych podczas nabożeństwa na Cmentarzu w Dąbiu

Modlitwy za dusze zmarłych w pierwszą niedzielę po uroczystości Wszystkich Świętych oraz przypadającemu tuż po niej wspomnieniu wszystkich wiernych zmarłych organizowane na szczecińskim Cmentarzu Centralnym oraz Cmentarzu w Dąbiu przez wspólnotę Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie są już tradycją.

I choć Kościół podczas każdej Eucharystii modli się za wszystkich, którzy odeszli z tego świata: Pamiętaj także o naszych zmarłych braciach i siostrach i o wszystkich, którzy odeszli już z tego świata. Dopuść ich do oglądania Twojej światłości (II Modlitwa Eucharystyczna) oraz powierza w modlitwie zmarłych, którzy należeli za życia do danej wspólnoty, a także tych, których wiarę znał jedynie sam Bóg: Pamiętaj o tych, którzy odeszli z tego świata (…) oraz o wszystkich, których wiarę jedynie Ty znałeś (I Modlitwa Eucharystyczna), to w listopadzie modlitwy za dusze zmarłych w sposób uroczysty prowadzi też na cmentarzach.

O jej szczególnym, głębokim wymiarze mówi ks. kan. Tadeusz Szponar, dziekan dekanatu Szczecin-Słoneczne, który wraz z kapłanami dekanatu Szczecin-Dąbie, proboszczem parafii Nawiedzenia NMP w Dąbiu ks. kan. Marianem Augustynem oraz ks. kan. Dariuszem Kiljanem z parafii Przemienienia Pańskiego w Załomiu, wraz z liczną grupą wiernych w niedzielne popołudnie modlitwy za zmarłych zanosił na Cmentarzu w Dąbiu:

- W tych ośmiu dniach, w których Kościół zachęca by nawiedzać groby gdzie spoczywają prochy bliskich, wznosimy serca i umysły ku niebu. W pierwszą niedzielę po uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnieniu wszystkich wiernych zmarłych, ze wspólnotą Domowego Kościoła jak co roku już tradycyjnie idąc alejami Cmentarza w Dąbiu i zatrzymując się przy poszczególnych stacjach, ogarniamy sercem i modlitwą naszych braci i siostry, którzy poprzedzili nas w pielgrzymce wiary do domu Ojca. Stając przy ich grobowcach, pomnikach, by wspominać to wszystko, co i nam przypadło w udziale dzięki ich życiu, nasze serca i umysły kierujemy ku niebu modląc się, by Bóg raczył skrócić ich cierpienia czyśćcowe.

Zapraszamy do GALERII

fot. Adam Szewczyk

aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2023-11-11
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone