Transmisja na żywo

Ogłoszenia

Nasza świątynia (stary kościół) został wzniesiony  pod koniec  XV w miejscu wcześniej istniejącego kościoła o którym wspominają  źródła  historyczne z 1359 roku. Od czasów reformacji do zniszczenia w działaniach wojennych w 1945 roku świątynia służyła  Wspólnocie Protestanckiej. Po 30 latach od zakończenia wojny Parafia Świętego Ducha w Zdrojach  otrzymała zgodę władz państwowych na odbudowę ruin kościoła. Wielkim wysiłkiem mieszkańców Klęskowa, odbudowę kościoła podjęto 
w 1976; zakończono 25 lutego 1979 r. uroczystym poświęceniem.   Budowę nowego kościoła rozpoczęto w 1996 roku. Od maja 2000 roku odprawiano  Msze św. dalej prowadząc dzieło budowy. Uroczystej konsekracji nowej świątyni dokonał Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, przy licznym udziale kapłanów i wiernych 23 października 2011 roku. 
     Dzisiejszej niedzieli przeżywamy 13 rocznicę konsekracji naszego nowego kościoła. Pragniemy dzisiaj modlitwą ogarnąć  wszystkich budowniczych  starego i nowego kościoła. Prośmy Boga, by naszą ofiarność i  gorliwość w trosce o parafialną świątynię kościoła wspierał  swoim błogosławieństwem.
czytaj więcej »

Aktualności

aktualizowano: 2023-10-07 08:52 Odsłon: 645

Wypełnić wolę Ojca

„Który z tych dwóch spełnił wolę ojca?” (Mt 21, 31a)

 

XXVI Niedziela zwykła (Mt 21, 28-32)

Przypowieść o dwóch synach, którą Jezus skierował do arcykapłanów i starszych ludu w nadziei, że i oni w końcu podejmą drogę nawrócenia, dla nas również stanowi cenną lekcję dotyczącą posłuszeństwa i pełnienia woli Boga, aby osiągnąć życie wieczne.

Przypowieść o dwóch synach znajduje się tylko w Ewangelii Mateusza i podkreśla potrzebę nawrócenia (w. 32). Izrael jest synem, który powiedział „tak” Bogu, ale później nie uwierzył i nie wydał owoców (por. w. 29), tak jak faryzeusze, którzy „mówią ale sami nie czynią” (23, 3). Natomiast grzesznicy mówią „nie” uczynkom Prawa przez swoje zachowanie, ale nawracają się, widząc znaki Boże (w. 32), wypełniają wolę Ojca i wchodzą do królestwa Bożego (w. 31). Pan wskazuje trzy etapy drogi (w. 32) prowadzącej do wiary: ujrzeć, okazać skruchę i uwierzyć. „Jeśli w człowieku jest grzech, nie może on widzieć Boga. Jeżeli jednak chcesz, możesz zostać wyleczony. Powierz się Lekarzowi, a On nakłuje oczy twojej duszy i twego serca. Któż jest tym lekarzem? Bóg, który przez Słowo i Mądrość leczy i ożywia […]. Jeżeli to, człowiecze, rozumiesz i żyjesz w czystości, świętości i sprawiedliwości, możesz Boga oglądać. Ale przedtem musi w twoim sercu zjawić się wiara i bojaźń Boża. Wówczas to pojmiesz” (św. Teofil z Antiochii. Do Autolika 1, 7; BN, komentarz do Mt 21, 28-32).

Całe życie chrześcijanina zmierza do tego jednego, najważniejszego celu jakim jest zbawienie. Proces nawrócenia, do którego Pan wzywa, nie jest jakimś jednorazowym aktem, ale obejmuje całe życie. Wejście na drogę wiary w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, zobowiązuje do posłuszeństwa Jego słowu i podjęcia współpracy z Bożą łaską, aby na tej drodze wytrwać. Kto idzie za Chrystusem, ten nie może być jak ten ewangeliczny figowiec, na którym Jezus bezskutecznie szukał owoców i w końcu go przeklął (zob. Mt 21, 18-22). Bóg oczekuje od swoich dzieci owoców godnych nawrócenia, bo od tego zależy życie wieczne. Rozważając tę przypowieść trzeba dokonać głębokiej refleksji nad stanem swojego życia i odpowiedzieć na pytanie: Jak ja odpowiadam na wolę Ojca?

Marek Stankiewicz

 

aktualizowano: 2023-10-07 08:52
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone