Transmisja na żywo

Ogłoszenia

III Niedziela Wielkanocna jest przeżywana jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny (14-20 kwietnia br.). W tym roku jest on obchodzony pod hasłem: „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.
 
czytaj więcej »

Czytajmy - Polecajmy

ost. aktualizacja: 2015-12-26 15:56 Odsłon: 4782

Czytajmy - polecajmy

Warto dzielić się tym, co dobre. Zapraszamy do nowego działu na naszej stronie parafialnej – działu poświęconemu czytelnictwu. 

Długo myślałem, jak rozpocząć zapowiedź nowego działu związanego z czytelnictwem na parafialnej witrynie internetowej. Jak bowiem w sposób atrakcyjny i przyciągający potraktować czytanie książek w czasach, kiedy niemal wszystko mamy na wyciągnięcie ręki, a to z kolei powoduje, że niecierpliwość i zniechęcenie bierze górę nad wszystkim, co wymaga jakiegokolwiek wysiłku i poświęcenia więcej niż kwadransa osobistego czasu, który dziś stał się towarem, i to deficytowym… Nie woalując swych obaw skłonny jestem jednak twierdzić, że nie nad wszystkimi obszarami naszych indywidualnych aktywności zawisły ociężałe, stalowo-granatowe, nieprzeniknione chmury. Słowem wielu jest chętnych do tego, by po książkę sięgnąć z czystej, wewnętrznej potrzeby, do tego skłonnych jeszcze podzielić się wrażeniami z lektury. To właśnie dzięki nim inicjacja tematycznej rubryki czytelniczej pt. „Czytajmy – polecajmy” ma miejsce. Gorąco zatem zapraszam wszystkich pragnących podzielić się wrażeniami ze swej lektury. Może to być osobista refleksja, akcent lub po prostu recenzja. Rozległych oceanów słowa pisanego nie zawężam do wyselekcjonowanego gatunkowo wąskiego nurtu strumienia literackiego. Swoje spostrzeżenia proszę kierować na adres: adwojjan@wp.pl 
Niech pointą mej zachęty stanie się pozornie lekka myśl naszego rodzimego noblisty, Henryka Sienkiewicza:
Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra…
Redaktor działu
 
 
ost. aktualizacja: 2015-12-26 15:56
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone