Ogłoszenia

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Rozpoczynamy nią obchody WIELKIEGO TYGODNIA. Wg tradycji przynosimy
do poświęcenia palmy. Przed Mszą św. będzie można nabyć palmy przygotowane przez wspólnoty parafialne.
Od poniedziałku do czwartku w godz. od 10.00 do 16.00 w świetlicy przygotowywane będą palmy do sprzedaży. ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W PRZYGOTOWANIE PALM.
W poniedziałek przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP, Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 (Msza imieninowa ks. Proboszcza Józefa).

 

 

czytaj więcej »

Recenzje

utworzono : 2016-01-14 19:38 Odsłon: 524

Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko

Charakterystyka postaci i pamiątka beatyfikacyjna

Ta niewielka książeczka autorstwa Marka Balona, Małgorzaty Pabis oraz ks. Henryka Romanika powstała, by z okazji 30. rocznicy śmierci ks. Jerzego Popiełuszki przypomnieć Polakom postać tego błogosławionego męczennika, który poniósł śmierć za wiarę i ojczyznę. Pamięć o nim jest naszym narodowym obowiązkiem. Ale ks. Jerzy Popiełuszko to nie tylko ważna postać historyczna. To także teraz nasz wielki orędownik w niebie. Książka ma zachęcać do modlitwy, stąd na jej końcu zamieszczono modlitwy za wstawiennictwem bł. ks. Popiełuszki.

Dom Wydawniczy Rafael, Kraków 2014.

 

Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Błogosławiony Męczennik - pamiątka beatyfikacji

Marek Balon , ks. Henryk Romanik

Beatyfikacja ks. Jerzego - 6 czerwca 2010 r. Starannie przygotowany i pięknie wydany album pamiątkowy z okazji beatyfikacji Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki. Biograficzną część ilustrują unikatowe fotografie. Wyjątkowość albumu jest tym większa, że po raz pierwszy publikacja o ks. Jerzym zawiera część modlitewną z modlitwami i medytacjami za wstawiennictwem nowego Błogosławionego. Do albumu dołączona została płyta z nagraniami fragmentów kazań i wypowiedzi ks. Jerzego Popiełuszki.

Dom Wydawniczy Rafael, Kraków 2010.

Poleca Karolina Pysz

utworzono : 2016-01-14 19:38
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone