Ogłoszenia

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Rozpoczynamy nią obchody WIELKIEGO TYGODNIA. Wg tradycji przynosimy
do poświęcenia palmy. Przed Mszą św. będzie można nabyć palmy przygotowane przez wspólnoty parafialne.
Od poniedziałku do czwartku w godz. od 10.00 do 16.00 w świetlicy przygotowywane będą palmy do sprzedaży. ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W PRZYGOTOWANIE PALM.
W poniedziałek przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP, Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 (Msza imieninowa ks. Proboszcza Józefa).

 

 

czytaj więcej »

Recenzje

aktualizowano: 2016-01-14 19:42 Odsłon: 460

Sztuka życia

Co czuje, jak reaguje człowiek, gdy na jego drodze życia staje ktoś upośledzony, niepełnosprawny, całkowicie zależny od innych…

Henri porzucił życie akademickie, był księdzem, wykładowcą teologii. Na prośbę wspólnoty L’Arche Daybreack został ich duszpasterzem. To wspólnota niepełnosprawnych i ich rodzin Jeana Vianiera. Henri opiekował się Adamem aż do jego śmierci. W książce Henri opisuje początkowe, pełne skrępowania spotkanie z Adamem, a także jak wielki wpływ na jego życie, na jego wiarę w Boga miała ta opieka i „przyjaźń”. Bo to Adam uczył go pełnego, ufnego zawierzenia Bogu. Po śmierci Adama Henri postanowił napisać o tym książkę. Jednak nie zdążył jej dokończyć, zmarł kilka miesięcy po Adamie. Zebrała i dokończyła ją Sue Mosteller.

„Sztuka życia” – Henri J.M. Nouwen, wydawnictwo eSPe, Kraków 2005 r.

Poleca Nina Dołęga

aktualizowano: 2016-01-14 19:42
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone