Ogłoszenia

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Rozpoczynamy nią obchody WIELKIEGO TYGODNIA. Wg tradycji przynosimy
do poświęcenia palmy. Przed Mszą św. będzie można nabyć palmy przygotowane przez wspólnoty parafialne.
Od poniedziałku do czwartku w godz. od 10.00 do 16.00 w świetlicy przygotowywane będą palmy do sprzedaży. ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W PRZYGOTOWANIE PALM.
W poniedziałek przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP, Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 (Msza imieninowa ks. Proboszcza Józefa).

 

 

czytaj więcej »

Recenzje

aktualizowano: 2016-05-18 13:40 Odsłon: 370

Wierzysz w istnienie Boga,

jednak czujesz się zagubiony, może przegrany w życiu, tracący nadzieję, bo nie potrafisz podołać przykazaniom wiary głoszonym w naszym Kościele?

Weź do ręki książkę „Nad przepaściami wiary”. Jest to rozmowa z ks. Wacławem Hryniewiczem – współczesnym polskim katolickim teologiem. Czytając ją odnajdziesz nadzieję, radosną nadzieję i sens naszego ziemskiego bytowania. A sam Bóg? – jawi ci się tak bliski, rozumiejący ciebie i twoje rozterki, że życie twoje może nabrać nowych barw. W dialogu, który z ks. Hryniewiczem prowadzą Elżbieta Adamiak i Józef Majewski (również teolodzy), poruszane są niezwykle interesujące tematy:

- o tajemnicy i miejscu człowieka w świecie;

- o Kościele i jego nauczaniu;

- o Bogu, jak jest i jak może być postrzegany.

Sam ks. Hryniewicz tak mówi o swoich teologicznych dociekaniach: „W swoim życiu szukam teologii bardziej wyrozumiałej, bardziej ludzkiej, bliższej doświadczeniu ludzi. Boję się teologii wpędzającej ludzi w rozpacz, serwującej ludziom beznadzieję, trwogę, lęk przed Bogiem. Boję się teologii lamentującej nad ludzkimi grzechami, osądzającej ludzi i niemającej dla nich słów pocieszenia”.

Zachęcam więc do tej ciekawej, pięknej i głębokiej w swych dociekaniach rozmowy teologów wszystkich, którzy swoją wiarę w Boga ciągle pragną pogłębiać i lepiej Go rozumieć.

Książka wydana jest przez Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK w Krakowie 2001 r.

Poleca
Nina Dołęga

aktualizowano: 2016-05-18 13:40
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone