Ogłoszenia

Zapraszamy do wspólnej modlitwy nowenną do Chrystusa Króla Wszechświata codziennie po babożeństwie wypominkowym

czytaj więcej »

Recenzje

aktualizowano: 2016-05-18 13:40 Odsłon: 410

Wierzysz w istnienie Boga,

jednak czujesz się zagubiony, może przegrany w życiu, tracący nadzieję, bo nie potrafisz podołać przykazaniom wiary głoszonym w naszym Kościele?

Weź do ręki książkę „Nad przepaściami wiary”. Jest to rozmowa z ks. Wacławem Hryniewiczem – współczesnym polskim katolickim teologiem. Czytając ją odnajdziesz nadzieję, radosną nadzieję i sens naszego ziemskiego bytowania. A sam Bóg? – jawi ci się tak bliski, rozumiejący ciebie i twoje rozterki, że życie twoje może nabrać nowych barw. W dialogu, który z ks. Hryniewiczem prowadzą Elżbieta Adamiak i Józef Majewski (również teolodzy), poruszane są niezwykle interesujące tematy:

- o tajemnicy i miejscu człowieka w świecie;

- o Kościele i jego nauczaniu;

- o Bogu, jak jest i jak może być postrzegany.

Sam ks. Hryniewicz tak mówi o swoich teologicznych dociekaniach: „W swoim życiu szukam teologii bardziej wyrozumiałej, bardziej ludzkiej, bliższej doświadczeniu ludzi. Boję się teologii wpędzającej ludzi w rozpacz, serwującej ludziom beznadzieję, trwogę, lęk przed Bogiem. Boję się teologii lamentującej nad ludzkimi grzechami, osądzającej ludzi i niemającej dla nich słów pocieszenia”.

Zachęcam więc do tej ciekawej, pięknej i głębokiej w swych dociekaniach rozmowy teologów wszystkich, którzy swoją wiarę w Boga ciągle pragną pogłębiać i lepiej Go rozumieć.

Książka wydana jest przez Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK w Krakowie 2001 r.

Poleca
Nina Dołęga

aktualizowano: 2016-05-18 13:40
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone