Transmisja na żywo

Ogłoszenia

Trwa Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty codziennie o godz. 6.00 dla dorosłych i młodzieży. W poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 dla dzieci.  Rano o godz. 5.30 – śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Msza św. wieczorna - adwentowa  o godz. 18.00. 
Rozpoczynamy renowacje Misji Parafialnych. Witamy o. Stanisława Kiełbasę – redemptorystę. Msze św. od poniedziałku do czwartku o 6.00, 10.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź w czasie każdej Eucharystii. Zachęcamy do udziału. Szczegóły na folderach.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do g. 19.30.
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
czytaj więcej »

Galerie

Galerie 2022-06-08 wyświetleń: 213

2022.06.05. - Odpust u św. Jadwigi

Obchody parafialnego jubileuszu odbyły się w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W południe Mszę św. w intencji parafii odprawił ks. dziekan Tadeusz Szponar. Głosząc słowo Boże nawiązał do początków parafii:

„Tutaj przed trzydziestu laty zagościła Opatrzność Boża […] Pamiętam wieczernik pierwszej pasterki, gdy sklepieniem pierwszego kościoła było niebo, gwieździste, piękne. Mróz był trzaskający […] ale obok ogień, potężne ognisko dające światło, które było znakiem, że Duch Boży pragnie zagościć tu, na tym osiedlu”.

Ks. dziekan zachęcał zebranych do podążania drogą modlitwy, pokory i poświęcenia na wzór patronki parafii: „Bóg zaprosił nas na tę drogę wiary, abyśmy wpatrzeni w świetlaną postać św. Jadwigi Królowej otwierali się na tchnienie Ducha Świętego […] Drogę pewną i bezpieczną, biegnącą na przekór pierwotnej uporczywej pokusie człowieka, który sam chce być bogiem i sam chce sobie wszystko zawdzięczać”.

Uroczyste obchody srebrnego jubileuszu zorganizowano przy ogromnym zaangażowaniu parafian oraz obecnego proboszcza ks. Wojciecha Zimnego. Przygotowano ciekawą plakatową wystawę plenerową obrazującą powstanie i rozwój parafii. Wydano okolicznościowy ilustrowany Biuletyn Jubileuszowy, dostępny dla wszystkich odwiedzających w tym dniu parafię św. Jadwigi. Zadbano też, by nikt nie wyszedł z niej głodny.

 

Fot. Adam Szewczyk

utworzono : 2022-06-08 17:06
Wszystkich albumów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone