Transmisja na żywo

Ogłoszenia

Msze św. w tygodniu sprawowane są codziennie o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź święta w dni powszednie przed Mszą świętą, a w niedziele podczas każdej Eucharystii. Poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30

 

 

czytaj więcej »

Galerie

Galerie 2022-06-08 wyświetleń: 116

2022.06.05. - Odpust u św. Jadwigi

Obchody parafialnego jubileuszu odbyły się w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W południe Mszę św. w intencji parafii odprawił ks. dziekan Tadeusz Szponar. Głosząc słowo Boże nawiązał do początków parafii:

„Tutaj przed trzydziestu laty zagościła Opatrzność Boża […] Pamiętam wieczernik pierwszej pasterki, gdy sklepieniem pierwszego kościoła było niebo, gwieździste, piękne. Mróz był trzaskający […] ale obok ogień, potężne ognisko dające światło, które było znakiem, że Duch Boży pragnie zagościć tu, na tym osiedlu”.

Ks. dziekan zachęcał zebranych do podążania drogą modlitwy, pokory i poświęcenia na wzór patronki parafii: „Bóg zaprosił nas na tę drogę wiary, abyśmy wpatrzeni w świetlaną postać św. Jadwigi Królowej otwierali się na tchnienie Ducha Świętego […] Drogę pewną i bezpieczną, biegnącą na przekór pierwotnej uporczywej pokusie człowieka, który sam chce być bogiem i sam chce sobie wszystko zawdzięczać”.

Uroczyste obchody srebrnego jubileuszu zorganizowano przy ogromnym zaangażowaniu parafian oraz obecnego proboszcza ks. Wojciecha Zimnego. Przygotowano ciekawą plakatową wystawę plenerową obrazującą powstanie i rozwój parafii. Wydano okolicznościowy ilustrowany Biuletyn Jubileuszowy, dostępny dla wszystkich odwiedzających w tym dniu parafię św. Jadwigi. Zadbano też, by nikt nie wyszedł z niej głodny.

 

Fot. Adam Szewczyk

utworzono : ponad 2 tygodnie temu, 2022-06-08
Wszystkich albumów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone