Transmisja na żywo
Ogłoszenia

Msze św. w tygodniu sprawowane są codziennie o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź święta w dni powszednie przed Mszą świętą, a w niedziele podczas każdej Eucharystii. Poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30
Galerie
2025.06.27 – Umilkły dzwonki. Wakacje!
W dniu uroczystego zakończenia roku szkolnego gościliśmy w szczecińskim „Katoliku” – Liceum Ogólnokształcącym im. św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Ta szkoła z ponad trzydziestoletnią tradycją należy do najlepszych szkół średnich stolicy Pomorza Zachodniego oraz województwa, a przed jej absolwentami już od lat bramy najlepszych uczelni w kraju są szeroko otwarte, co świadczy o wysokim poziomie nauczania i standardach pedagogicznych.
Szkoła od wielu lat wyróżniana jest w rankingu Perspektyw zajmując w jej zestawieniach wysokie lokaty. W roku 2025 znalazła się na szóstym miejscu w Szczecinie i dziewiątym w województwie.
Wielu uczniów „Katolika” rokrocznie wyróżnianych jest Nagrodą Prezydenta Miasta Szczecina, w tym roku odebrało ją 11 osób. Jednak jest jeszcze coś, co wyróżnia ją spośród wielu liceów ogólnokształcących naszego regionu – to podejście z największą starannością do kwestii wychowania młodego człowieka w duchu wartości humanistycznych i chrześcijańskich, z naturalnym odwoływaniem się do najwyższych wartości, jakimi są Bóg, Honor i Ojczyzna.
Fot. Adam Szewczyk
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone