Transmisja na żywo

Ogłoszenia

Od 1 października (sobota)  zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w sobotę i niedzielę dla wszystkich o 17.15, w tygodniu od poniedziałek, środa i piątek  o 17.00
(z udziałem dzieci), o 18.30 dla dorosłych i młodzieży (w poniedziałki po różańcu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do 19.30)

czytaj więcej »

Ogłoszenia

aktualizowano: 2022-03-20 08:31 Odsłon: 372

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 20.03.2022r.

Nabożeństwa wielkopostne: • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela, 17.00 • Droga Krzyżowa – piątek, 8.30, 17.00 (dzieci), 18.30, 19.30 (młodzież)
W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do  godz.19.30. Rekolekcje wielkopostne planujemy od IV niedzieli Wielkiego Postu (27.03.) Ojca Rekolekcjonistę i czas rekolekcji polecamy modlitewnej pamięci naszych Parafian.
Adoracja najświętszego sakramentu w intencji pokoju na świecie i zakończenia działeń wojennych w Ukrainie. W sobotę po Mszy św. wieczornej do godz. 6.30 w niedzielę. Prosimy zapisywać sie na listę pod chórem.
Spotkania:
Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej dla klas III szkół podstawowych. Msza św. 
dla dzieci w niedziele o godz. 13.00. W ramach przygotowania do Pierwszej Komunii krótka katecheza po Drodze Krzyżowej dla dzieci w piątek o 17.00.
Spotkania przed sakramentem bierzmowania dla klas 8 SP - Msza św. niedzielna o godz. 10.00 oraz spotkanie w starym kościele. W przyszłą niedzielę (27.03) spotkanie w kościele dla Rodziców młodzieży kl. 8 SP po Mszy św. o godz. 10.00.
Próba chóru parafialnego – czwartek o godz. 19.00
Oaza Młodzieżowa – piątek godz. 18.15 w salce
Zbiórka służby liturgicznej –  w sobotę o godz. 9.30 w kościele
 
W piątek 25.03 Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Dzień Świętości Życia na wieczornej Mszy św. możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 
W duchowej łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem poświęcającym tego dnia Rosje i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi Msza św. w int. pokoju w Ukrainie oraz w int. nawrócenia Rosji w naszym kościele o godz. 18.00.
 
Spotkanie nowego Kręgu Domowego Kościoła przy naszej Parafii w sobotę 26.03. br. o godz. 11.00 w salce pod plebanią. Zapraszamy chętne małżeństwa sakramentalne.
 
W przedsionku kościoła CARITAS rozprowadza wielkanocne baranki, świece oraz kartki świąteczne. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są dla najuboższych rodzin naszej archidiecezji. Można zabrać ze sobą torbę miłosierdzia.
 
Przy wyjściu z kościoła do nabycia są kolejne numery prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny”.
 
Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii – Bóg zapłać.
 Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych Patronów.
   

                                                                                                                              Ks. Józef Filipek
                                                                                                                            P R O B O S Z C Z
 
 
OGŁOSZENIA DIECEZJALNE:
 
 W piątek, 25 marca br., Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W związku z tym zapraszamy wszystkich do kościoła parafialnego na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00, zakończone odmówieniem Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, a także na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji. Modlitwy te odbędą się w tym dniu także w Katedrze, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Również o godz. 17.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa, zwieńczona odmówieniem, w duchowej jedności z Ojcem Świętym, Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. A o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej odbędzie się Msza Święta w intencji pokoju w Ukrainie oraz 
w intencji nawrócenia Rosji.
 
 
 W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, będziemy obchodzić Archidiecezjalny Dzień Świętości Życia. W tym dniu w kościele pw. św. Jana Ewangelisty, przy ul. Świętego Ducha w Szczecinie o godz. 18.00, będzie sprawowana Msza Święta z podjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po Mszy Świętej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju w Ukrainie i zakończenia wojny.
 
 
 Pogrzeb Dzieci Utraconych odbędzie się 25 marca br. o godz. 9.00 przy Grobowcu Dzieci Utraconych na Cmentarzu Zachodnim, przy ul. Bronowickiej w Szczecinie. Do wzięcia udziału w ceremonii zapraszamy osoby dotknięte żałobą z powodu utraty dzieci przed narodzeniem, rodziców dzieci martwo urodzonych i wszystkich zainteresowanych.
 
aktualizowano: 2022-03-20 08:31
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone