Transmisja na żywo

Ogłoszenia

Od 1 października (sobota)  zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w sobotę i niedzielę dla wszystkich o 17.15, w tygodniu od poniedziałek, środa i piątek  o 17.00
(z udziałem dzieci), o 18.30 dla dorosłych i młodzieży (w poniedziałki po różańcu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do 19.30)

czytaj więcej »

Ogłoszenia

aktualizowano: 2022-01-23 09:30 Odsłon: 343

III NIEDZIELA ZWYKŁA 23.01.2022r.

Przypominamy, że przestała obowiązywać dyspensa ks. abpa Andrzeja Dzięgi od obowiązku uczestnictwa w kościele we Mszy świętej. Zgodnie z obowiązującymi wymogami, biorąc udział w Mszach Św. i nabożeństwach w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Dbając o swoje bezpieczeństwo pamiętajmy o stosownych odległościach w czasie liturgii oraz w czasie podchodzenia do Komunii Świętej.

1. Ojciec Święty Franciszek zachęca, aby dzisiejsza niedziela była obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Jak zachęca Papież, ma się ona przyczynić „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Zachęcamy do osobistej lektury Pisma Świętego.
 
2. Msze św. w tygodniu sprawowane są codziennie o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź święta w dni powszednie przed Mszą świętą, a w niedziele podczas każdej Eucharystii. Adoracja najświętszego Sakramentu w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30.
 
3. Spotkania:
Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej dla klas III szkół podstawowych. Msza św. dla dzieci w niedziele o godz. 13.00. 
Spotkania przed sakramentem bierzmowania dla klas 8 SP - Msza św. niedzielna o g. 10.00 
Oaza Młodzieżowa – piątek godz. 18.45 w salce
Zbiórka służby liturgicznej –  w sobotę o godz. 9.30 w kościele
 
4. W liturgii Kościoła przeżywamy:
poniedziałek (24 I) – Św. Franciszka Ksawerego bp dK, wspomnienie
wtorek (25 I) – Nawrócenie św. Pawła Ap święto
środa (26 I) – Św. Tymoteusza i Tytusa bp, wspomnienie
piątek (28 I) – Św. Tomasza z Akwinu prezb dK, wspomnienie
 
5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 
6. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii, dzis przy wyjściu z kościoła ofiarą do puszek wesprzemy Kosiół w potrzebie. Bóg zapłać. W przyszłą niedziele ofiary na tacę przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 
Wszystkim  solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i świętych Patronów.
                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                      Ks. Józef Filipek
                                                                                                                                                    P R O B O S Z C Z
 
OGŁOSZENIA DIECEZJALNE:
 Dnia 2 lutego 2022 r., w Święto Ofiarowania Pańskiego, w całym Kościele obchodzony jest XXVI Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza osoby konsekrowane posługujące w naszej Archidiecezji oraz wszystkich wiernych na uroczystą Mszę Świętą, która odbędzie się w środę, 2 lutego br., w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, o godz. 16.00. Eucharystię poprzedzi czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 15.00.
 
aktualizowano: 2022-01-23 09:30
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone