Ogłoszenia

Zgodnie z obowiązującymi wymogami, biorąc udział Mszach Św. i nabożeństwach w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Dbając o swoje bezpieczeństwo pamiętajmy o stosownych odległościach w czasie liturgii oraz w czasie podchodzenia do Komunii Świętej.
czytaj więcej »

Ogłoszenia

aktualizowano: 2020-03-21 19:53 Odsłon: 546

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.03.2020r.

W związku z epidemią obowiązuje dyspensa Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych. Do pozostania w domu i uczestniczenia w transmisjach Mszy św. zachęcamy: ludzi starszych, chorych, dzieci i młodzież oraz ich opiekunów. Każdy kto uczestniczy w Mszy św. transmitowanej przez radio, czy TV może przyjąć Komunię świętą duchowo. Zachęcamy do odprawiania nabożeństw wielkopostnych (Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz Koronki do Miłosierdzia Bożego i Różańca) w gronie rodzinnym przy ołtarzykach domowych. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla chorych i posługujących im służb.
    Wszystkie spotkania grup i wspólnot, także przygotowujące dzieci, młodzież i dorosłych do sakramentów są odwołane. 
    Zachęcamy do włączania się w osobistą modlitwę różańcową o godz. 20.30 w intencji chorych, posługujących im oraz ustanie epidemii. Czuwanie zakończy Apele Jasnogórski w łączności z Rodakami w kraju i poza granicami.
 
    W środę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania NMP po Mszach św. odmówimy Akt Zawierzenia Niep. Sercu NMP Królowej Polski. W Dzień Świętości Życia zachęcamy, by podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego w prywatnej modlitwie.
 
Nabożeństwa wielkopostne:
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela, 17.00
Droga Krzyżowa – piątek 8.30, 17.00,18.30  W MAŁYCH GRUPACH
                                          15.00 – 17.00 i 19.00 – 20.00  INDYWIDUALNIE
Adoracja Najświętszego Sakramentu – poniedziałek  i czwartek po Mszy św. wieczornej do 19.30,
  
 
       Bezpośrednie przygotowanie do I Komunii Świętej i sakramentu Bierzmowania będziemy kontynuować po powrocie dzieci do szkół. Jeśli stan epidemii zostanie zniesiony do 26 kwietnia i będzie możliwość większych zgromadzeń terminy pozostają bez zmian. (I Komunia Święta 3 i 10 V, Bierzmowanie  15 V). Rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii Świętej prosimy o omówienie warunków dobrej spowiedzi ze swoimi dziećmi.  Kandydaci do Bierzmowania zaliczają wyznaczone modlitwy przed Rodzicami. 
 
W przedsionku kościoła CARITAS rozprowadza wielkanocne baranki, świece i kartki. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są dla najuboższych rodzin naszej archidiecezji. Zachowajmy zalecane odległości i bezpieczeństwo.
 
Przy wyjściu z kościoła do nabycia są kolejne numery prasy katolickiej: „Niedziela”, „Miłujcie się”, „Droga”. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju został wstrzymany kolportaż „Gościa Niedzielnego”.
 
Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii.
Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych Patronów.
                                                                                                              
 
 
                                                                                                                             Ks. Józef Filipek
                                                                                                                          P R O B O S Z C Z
 
 
 
 
INFORMACJE DIECEZJALNE
 
 W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, będziemy obchodzić Dzień Świętości Życia. W tym dniu w kościele pw. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie, o godz. 20.00, będzie sprawowana Msza Święta z podjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Z uwagi na ogłoszony w naszym kraju stan epidemii, ilość uczestniczących w niej będzie ograniczona do wąskiego grona. W związku z tym zachęcamy w tym szczególnym dniu wszystkich wiernych do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w prywatnej modlitwie, aby w ten sposób włączyć się w wielkie dzieło obrony dzieci nienarodzonych.
 
aktualizowano: 2020-03-21 19:53
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone