Ogłoszenia

Dziś przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, a od czwartku rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku będziemy go przeżywać pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą” (Wj 15,6).
Program Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Szczecinie znajdziemy w gablocie.

czytaj więcej »

Ogłoszenia

aktualizowano: tydzień temu, 2018-01-10 Odsłon: 156

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 07.01.2018r.

W przyszłą niedzielę 14 stycznia po Mszy św. o godz. 8.30 odbędzie się spotkanie opłatkowe wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. o godz. 13.00 dzieci z Przedszkola nr 8 przedstawią jasełka.

Msze św. w tygodniu sprawowane są codziennie o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź święta w dni powszednie przed Mszą św., a w niedziele podczas każdej Mszy św.

Odwiedziny kolędowe Rodzin. Szczegółowy plan w gablotach oraz na stronie internetowej parafii www.stanislaw-bm.szczecin.pl.

Dziękujemy za ofiary złożone na Misje  (w Uroczystość Objawienia Pańskiego), oraz pomoc w przygotowaniu naszego parafialnego Orszaku Trzech Króli.  Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz każdy gest życzliwości podczas wizyty kolędowej. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Wszystkim  solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i świętych Patronów.
 

 

                                                                                                                                                 Ks. Józef Filipek

                                                                                                                                               P R O B O S Z C Z

 

INFORMACJE DIECEZJALNE:

 

      Papieskie dzieła misyjne naszej Archidiecezji realizują kolejny projekt misyjny: „Piórnik i cukierek dla szkoły w Kipsing”. W styczniu rozpoczyna się w Kenii nowy rok szkolny. W kenijskiej szkole, którą jako diecezja wspomagamy, uczy się 600 uczniów, z czego 193 jest objętych przez nas projektem „Adopcja na odległość”. Polega ona na umożliwieniu nauki dzieciom z najuboższych rodzin zagrożonych głodem i analfabetyzmem.

     Chcemy Państwa zaprosić w tej akcji misyjnej do przekazania szkolnych piórników wyposażonych w kredki, mazaki i kolorowego lizaka, które grupa kilku księży i osób świeckich zawiezie do Kipsing w lutym br.

     W parafiach zbiórka piórników odbędzie się w niedziele: 14 i 21 stycznia.

 

 Duszpasterstwo Ludzi Morza zaprasza na Mszę Świętą w 25. rocznicę katastrofy promu MF Jan Heweliusz, w której zginęło 55 osób. Liturgia pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi odbędzie się w niedzielę, 14 stycznia o godz. 18.00, w kościele „Morskim” pw. św. Jana Ewangelisty (Księża Pallotyni), przy ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie.

aktualizowano: tydzień temu, 2018-01-10
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone