Ogłoszenia

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Rozpoczynamy nią obchody WIELKIEGO TYGODNIA. Wg tradycji przynosimy
do poświęcenia palmy. Przed Mszą św. będzie można nabyć palmy przygotowane przez wspólnoty parafialne.
Od poniedziałku do czwartku w godz. od 10.00 do 16.00 w świetlicy przygotowywane będą palmy do sprzedaży. ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W PRZYGOTOWANIE PALM.
W poniedziałek przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP, Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 (Msza imieninowa ks. Proboszcza Józefa).

 

 

czytaj więcej »

Ogłoszenia

aktualizowano: 2018-01-10 22:39 Odsłon: 240

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 07.01.2018r.

W przyszłą niedzielę 14 stycznia po Mszy św. o godz. 8.30 odbędzie się spotkanie opłatkowe wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. o godz. 13.00 dzieci z Przedszkola nr 8 przedstawią jasełka.

Msze św. w tygodniu sprawowane są codziennie o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź święta w dni powszednie przed Mszą św., a w niedziele podczas każdej Mszy św.

Odwiedziny kolędowe Rodzin. Szczegółowy plan w gablotach oraz na stronie internetowej parafii www.stanislaw-bm.szczecin.pl.

Dziękujemy za ofiary złożone na Misje  (w Uroczystość Objawienia Pańskiego), oraz pomoc w przygotowaniu naszego parafialnego Orszaku Trzech Króli.  Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz każdy gest życzliwości podczas wizyty kolędowej. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Wszystkim  solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i świętych Patronów.
 

 

                                                                                                                                                 Ks. Józef Filipek

                                                                                                                                               P R O B O S Z C Z

 

INFORMACJE DIECEZJALNE:

 

      Papieskie dzieła misyjne naszej Archidiecezji realizują kolejny projekt misyjny: „Piórnik i cukierek dla szkoły w Kipsing”. W styczniu rozpoczyna się w Kenii nowy rok szkolny. W kenijskiej szkole, którą jako diecezja wspomagamy, uczy się 600 uczniów, z czego 193 jest objętych przez nas projektem „Adopcja na odległość”. Polega ona na umożliwieniu nauki dzieciom z najuboższych rodzin zagrożonych głodem i analfabetyzmem.

     Chcemy Państwa zaprosić w tej akcji misyjnej do przekazania szkolnych piórników wyposażonych w kredki, mazaki i kolorowego lizaka, które grupa kilku księży i osób świeckich zawiezie do Kipsing w lutym br.

     W parafiach zbiórka piórników odbędzie się w niedziele: 14 i 21 stycznia.

 

 Duszpasterstwo Ludzi Morza zaprasza na Mszę Świętą w 25. rocznicę katastrofy promu MF Jan Heweliusz, w której zginęło 55 osób. Liturgia pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi odbędzie się w niedzielę, 14 stycznia o godz. 18.00, w kościele „Morskim” pw. św. Jana Ewangelisty (Księża Pallotyni), przy ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie.

aktualizowano: 2018-01-10 22:39
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone