Transmisja na żywo

Ogłoszenia

Msze święte w niedziele i w tygodniu według stałego porządku. Spowiedź w dni powszednie przed Msza świętą a w niedziele podczas każdej Eucharystii. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do g. 19.30. Od 1 października (niedziela) zapraszamy na nabożeństwa różańcowe - codziennie dla wszystkich o 17.30. 
czytaj więcej »

Ogłoszenia

aktualizowano: 2014-05-30 23:33 Odsłon: 2164

Ogłoszenia Duszpasterskie, 25.05.2014

VI Niedziela Wielkanocna

1. Msze Święte w dni powszednie sprawowane są o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź święta w dni powszednie i niedziele podczas każdej Mszy Świętej.

Nabożeństwo majowe: niedziela, godz.17.00 (przy krzyżu ); poniedziałek - sobota, godz.18.30
Nabożeństwo czerwcowe: niedziela (1 VI), godz. 17.00

2. Liturgia Kościoła:

 • poniedziałek (26 V) – wspomnienie św. Filipa Nereuszsa, prezbitera (DZIEŃ MATKI)
 • czwartek (29 V) – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
 • piątek (30 V) – święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie
 • sobota (31V) święto Nawiedzenia NMP.
  W bazylice katedralnej święcenia kapłańskie o godz..10.00. Zapraszając na uroczystość prosimy o dar modlitwy za przyszłych kapłanów.
 • niedziela (1 VI) – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (DZIEŃ DZIECKA)

3. Spotkania:

 • Katechezy chrześcijańskie wtorek, 19.00
 • Chór Parafialny – czwartek, 19.30
 • Apel Jasnogórski - czwartek, 21.00 (ostatni czwartek miesiąca)
 • KSM (młodzież) – piątek, 18.00
 • Świetlica parafialna – sobota, 11.00 - 13.00

4. Zapraszamy do świętowania 4. rocznicy beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki, połączonej z zakończeniem roku formacyjnego wspólnoty Domowego Kościoła. Uroczysta Msza Święta sprawowana będzie w piątek 6. czerwca o godz. 19.30. Po Mszy św. ucałowanie relikwii.
 

5. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy Rodzicom młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania oraz dzieci pierwszokomunijnych za dary ołtarza dla Parafii (ornat i rzutnik). Dziękujemy za pomoc i dary na stół dla goszczących w naszej Parafii - alumnów AWSD i chorych.
 

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

 

INFORMACJE DIECEZJALNE:

1. Wspólnota Seminaryjna zaprasza na Dzień Otwartej Bramy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 14 czerwca br. w godz. od 10:00 do 16:30. W programie Eucharystia i część artystyczno- rekreacyjną.

2. Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego serdecznie zaprasza na koncert w ramach Święta Uniwersytetu Szczecińskiego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 maja br., o godz. 19.30 w kościele pw. Świętego Krzyża przy ul. Wieniawskiego 4 w Szczecinie. Wystąpią: Chór Uniwersytetu Szczecińskiego oraz jeden z najlepszych wschodnioeuropejskich zespołów chóralnych, działający przy Filharmonii w Czernichowie (Ukraina) - Akademicki Chór Kameralny im. Dymitra Bortniańskiego. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Chór Akademicki im. Dymitra Bortniańskiego z Czernichowa przedstawi dzieła sakralne typowe dla cerkwi wschodniej (Bortniańskiego, Chesnokowa, Rachmaninowa, Turchaninowa i innych) oraz wybór z repertuaru narodowego Ukrainy. W formie preludium wystąpi Chór Uniwersytetu Szczecińskiego, wykonując utwory mistrzów zachodu (m. in. Gomółki, Orffa, Góreckiego).

aktualizowano: 2014-05-30 23:33
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone