Transmisja na żywo
Ogłoszenia

III Niedziela Wielkanocna jest przeżywana jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XVII Tydzień Biblijny pod hasłem: „Nadzieja skierowana ku Bogu”. Zachęcamy szczególnie w tym tygodniu do osobistej lektury Pisma Świętego.
Ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 1.01.2017
Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 13.00, dzieci wezmą udział w orszaku Trzech Króli wokół kościoła i oddadzą pokłon Bożemu Dziecięciu w Szopce obok plebanii.
1. Msze św. w tygodniu sprawowane są codziennie o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź święta w dni powszednie przed Mszą św., a w niedziele podczas każdej Mszy św.
2. Liturgia Kościoła:
- piątek (6 I) – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli
Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Poświęcenie wody, kadzidła i kredy podczas każdej Mszy św. Po Mszy św. o godz. 13.00, dzieci wezmą udział w orszaku Trzech Króli wokół kościoła i oddadzą pokłon Bożemu Dziecięciu w Szopce obok plebanii.
W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, odbędzie się VII Szczeciński Orszak Trzech Króli (uliczne Jasełka), który wyruszy o godz. 12.00 z Placu Armii Krajowej i będzie zmierzać Aleją Papieża Jana Pawła II na Plac Lotników, gdzie „Trzej Królowie” złożą pokłon „Dzieciątku Jezus”. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, a szczególnie dzieci z rodzicami. W trakcie formowania Orszaku na placu Armii Krajowej będą zbierane pieluszki, jako symboliczny dar serca dla Nowonarodzonego Jezusa, które organizatorzy przekażą potrzebującym rodzinom.
- pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo pierwszosobotnie od godz. 17.00, modlitwa różańcowa oraz rozważanie i Msza św., po godz. 9.00 odwiedzimy chorych
- niedziela (8 I) – święto Chrztu Pańskiego. Na poszczególnych Mszach świętych odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Kończymy już okres Bożego Narodzenia.
3. Szczegółowy plan Wizyty duszpasterskiej znajdziemy w gablotach oraz na stronie internetowej www.stanislaw-bm.szczecin.pl.
4. Dziękujemy wszystkim, którzy pospieszyli z pomocą w przygotowaniu naszej świątyni i liturgii
na Święta Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii, za każdy gest życzliwości. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
5. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej i świętych Patronów.
Wszystkim Mieszkańcom naszego Osiedla, Parafianom oraz Gościom przebywającym wśród nas z okazji Nowego Roku życzymy obfitych łask i błogosławieństwa, pokoju, zdrowia i pomyślności na każdy dzień życia.
Serdecznie zapraszamy na Noworoczny Koncert Kolęd do Bazyliki Archikatedralnej, który odbędzie się w niedzielę, 1 stycznia 2017 r., o godz. 19.00. Koncert wykona Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki” i Chór Męski „Słowiki 60” im. Jana Szyrockiego. Koncert poprzedzi Uroczysta Msza święta o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.
Ks. Józef Filipek
P R O B O S Z C Z
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone