Transmisja na żywo

Ogłoszenia

Od 1 października (sobota)  zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w sobotę i niedzielę dla wszystkich o 17.15, w tygodniu od poniedziałek, środa i piątek  o 17.00
(z udziałem dzieci), o 18.30 dla dorosłych i młodzieży (w poniedziałki po różańcu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do 19.30)

czytaj więcej »

Ogłoszenia

aktualizowano: 2014-01-07 20:16 Odsłon: 2639

Ogłoszenia duszpasterskie 05.01.2014

2. Niedziela
po Bożym Narodzeniu

1.  Msze św. w tygodniu sprawowane są codziennie o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź święta w dni powszednie i niedziele podczas każdej Mszy Świętej.

2.   Liturgia Kościoła:

  • poniedziałek (6 I) – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli 

Msze św. będą sprawowane według niedzielnego porządku. Poświęcenie wody, kadzidła i kredy podczas każdej Mszy św. Po Mszy św. o godz. 13.00, dzieci wezmą udział w orszaku Trzech Króli przy kościele.
KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ: Uroczystość Objawienia Pańskiego przypomina, że osoby wszystkich narodowości, podobnie jak Trzej Królowie, są powołane do oddawania czci Chrystusowi. W tym dniu pragniemy szczególną modlitwą otoczyć wszystkich obcokrajowców, którzy mieszkają lub czasowo przebywają w naszym mieście, aby wraz z nami mogli odkrywać Chrystusa i czuć się wśród nas jak we własnej Ojczyźnie. Zapraszamy zatem wszystkich cudzoziemców i ich rodziny do udziału w Uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w ich intencji, która odbędzie się w poniedziałek, 6 stycznia, o godz. 9.00 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Liturgii przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.
IV Szczeciński Orszak Trzech Króli (uliczne jasełka) wyruszy o godz. 12.00 z pl. Armii Krajowej i będzie zmierzał al. Jana Pawła II na Plac Orła Białego, gdzie „Trzej Królowie” złożą pokłon Dzieciątku Jezus.

3. Odwiedziny kolędowe. W tym tygodniu odwiedzimy Rodziny, wg ustalonego porządku:

  • niedziela (dzisiaj) – ul.  Chłopska, Leśna Polana
  • poniedziałekul. Pszenna, Lniana, Jasienicka
  • wtorek ul. Różowa 2-22
  • środaul. Różowa 1-19
  • czwartekul. Różowa 21-37
  • piątekul. Brązowa 1-19
  • sobotaul. Brązowa 21-33, 4-6
  • niedziela (12 I) – ul. Brązowa 8-18

Od 13 stycznia ul. Seledynowa. Szczegółowy plan w gablotach oraz na stronie internetowej http://stanislaw-bm.szczecin.pl/aktualnosci/Plan-wizyty-duszpasterskiej_199

4.   Dziękujemy wszystkim, którzy pospieszyli z pomocą w przygotowaniu naszej świątyni liturgii na Święta Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii, za każdy gest życzliwości. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Wszystkim  solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

         Wszystkim Mieszkańcom naszego Osiedla, Parafianom oraz Gościom przebywającym wśród nas z okazji Nowego Roku życzymy obfitych łask i błogosławieństwa Bożego. Pokoju, zdrowia i pomyślności na każdy dzień życia.

ks. Józef Filipek
P R O B O S Z C Z

aktualizowano: 2014-01-07 20:16
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone