Transmisja na żywo

Ogłoszenia

Od 1 października (sobota)  zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w sobotę i niedzielę dla wszystkich o 17.15, w tygodniu od poniedziałek, środa i piątek  o 17.00
(z udziałem dzieci), o 18.30 dla dorosłych i młodzieży (w poniedziałki po różańcu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do 19.30)

czytaj więcej »

Ogłoszenia

aktualizowano: 2014-03-01 21:31 Odsłon: 2573

Ogłoszenia duszpasterskie 23.02.2014

7. Niedziela Zwykła


 

 

1. Msze św. w dni powszednie sprawowane są codziennie o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź święta w dni powszednie i niedziele podczas każdej Mszy Świętej.   

2. Nabożeństwa:

  • Nowenna do św. Stanisława – wtorek, 18.00
  • Różaniec – środa, 17.30
  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – środa, 18.00
  • Apel Jasnogórski – czwartek, 21.00 (ostatni czwartek miesiąca)
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek, 17.45

3. W tym tygodniu przypada:
pierwsza sobota miesiąca – Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.
W imieniu ks. Kustosza zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie do sanktuarium na os. Słonecznym na godz. 19.00.

4. Spotkania:

  • Chór parafialny – czwartek, 19.00
  • KSM (młodzież) – sobota, 18.00
  • W poniedziałek 3 III rozpoczynamy cykl katechez przygotowujących do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież i starszych.
  • W czwartek 6 III rozpoczynamy cykl katechez przedmałżeńskich. Zapraszamy narzeczonych i młodzież studiującą i pracującą.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć drugie wydanie książki ks. kan. Joachima Feńskiego o parafiach katolickich po reformacji na terenie Pomorza Zachodniego.

6. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Klucz do Rzymu”. Z dotychczasowej zbiórki, zgromadziliśmy 1520 zł. Dziękujemy wszystkim życzliwym ofiarodawcom.

7. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii, a szczególnie za ofiary złożone dzisiaj na ogrzewanie kościoła. Dziękujemy również za pomoc w pracach remontowych w domu parafialnym. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Wszystkim  solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ:

1. Modlitwa i Post w intencji Ukrainy. Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek, 28 lutego br., stał się dla nas Dniem Modlitwy i Postu w intencji Ukrainy. Do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel  o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasi.
(Czytaj: http://kuria.szczecin.pl/aktualnosci/Modlitwa-i-post-w-intencji-Ukrainy_2149)

2. Zachęcamy do oglądania Katolickiej Telewizji „Trwam”, prezentującej katechezy, modlitwy oraz informacje katolickie z Polski, a także związane z posługą Ojca Świętego Franciszka  i działalnością Stolicy Apostolskiej.

3. Zapraszamy członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich do udziału w spotkaniach ogólnych, które odbywają się  w ostatnią niedzielę każdego miesiąca w Seminarium Duchownym, przy ul. Papieża Pawła VI nr 2 w Szczecinie. Najbliższe spotkanie odbędzie się 23 lutego br. Po Mszy Świętej, która rozpocznie się o godz. 18.00 w kościele seminaryjnym, nastąpi spotkanie dyskusyjne z przedstawicielem Instytutu Medycznego im. Jana Pawła II  w Szczecinie.

4. Rekolekcje i warsztaty:

aktualizowano: 2014-03-01 21:31
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone