Transmisja na żywo

Ogłoszenia

Od 1 października (sobota)  zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w sobotę i niedzielę dla wszystkich o 17.15, w tygodniu od poniedziałek, środa i piątek  o 17.00
(z udziałem dzieci), o 18.30 dla dorosłych i młodzieży (w poniedziałki po różańcu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do 19.30)

czytaj więcej »

Ogłoszenia

aktualizowano: 2014-01-05 14:51 Odsłon: 2212

Ogłoszenia duszpasterskie 29.12.2013

Święto Świętej Rodziny
Niedziela  w oktawie Bożego Narodzenia 

1. Msze św. w tygodniu sprawowane są codziennie o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź święta w dni powszednie i niedziele podczas każdej Mszy Świętej.

2. We wtorek (31 XII) zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę Świętą i nabożeństwo z racji zakończenia Roku, by dziękować Bogu za mijający Rok i wypraszać błogosławieństwo dla naszych Rodzin, Parafii i Ojczyzny.

3. W tym tygodniu przypada:

  • pierwszy czwartek miesiąca – Msza Święta i modlitwy o powołania kapłańskie, godz. 18.00. Zapraszamy lektorów, ministrantów i kandydatów wraz z rodzinami
  • pierwszy piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź św. 17.30-18.00. Msza św. o NSPJ o godz. 8.00, 18.00, 19.30 (z udziałem Domowego kościoła)
  • pierwsza sobota miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP, godz. 8.00

4. Liturgia Kościoła:

  • środa (1 I) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok obchodzimy w Kościele jako Światowy Dzień modlitwy o pokój i pojednanie narodów. Msze Święte wg porządku niedzielnego
  • czwartek (2 I) – wspomnienie, św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bp i dK

5. Odwiedziny kolędowe Rodzin rozpoczęliśmy 27 XII. Szczegółowy plan w gablotach oraz na stronie internetowej www.stanislaw-bm.szczecin.pl. W tym tygodniu odwiedzimy Rodziny, wg ustalonego porządku:

  • poniedziałek – ul. Swojska 19-69
  • wtorek –  ul. Dąbska, Handlowa, Jałtańska
  • czwartek – ul. Romantyczna 21-25, 22-58
  • piątek – ul. Romantyczna 60-70, Nad Rudzianką, Swojska 2-10
  • sobota – ul. Swojska 12-38, Świętochowskiego (od 14.00)

6. W przyszły poniedziałek (6 I) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. będą odprawione według stałego porządku. Poświęcenie wody, kadzidła i kredy podczas każdej Mszy św. Po Mszy św. o godz. 13.00 dzieci wezmą udział w orszaku Trzech Króli przy kościele.
KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ: Uroczystość Objawienia Pańskiego przypomina, że osoby wszystkich narodowości, podobnie jak Trzej Królowie, są powołane do oddawania czci Chrystusowi. W tym dniu pragniemy szczególną modlitwą otoczyć wszystkich obcokrajowców, którzy mieszkają lub czasowo przebywają w naszym mieście, aby wraz z nami mogli odkrywać Chrystusa i czuć się wśród nas jak we własnej Ojczyźnie. Zapraszamy zatem wszystkich cudzoziemców i ich rodziny do udziału w Uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w ich intencji, która odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia, o godz. 9.00 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Liturgii przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.
IV Szczeciński Orszak Trzech Króli (uliczne jasełka) wyruszy o godz.12.00 z Pl. Armii Krajowej i będzie zmierzał Al. Jana Pawła II na Plac Orła Białego, gdzie „Trzej Królowie” złożą pokłon Dzieciątku Jezus.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy pospieszyli z pomocą w przygotowaniu naszej świątyni liturgii na Święta Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii, za każdy gest życzliwości. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Wszystkim  solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

            Wszystkim Mieszkańcom naszego Osiedla, Parafianom oraz Gościom przebywającym wśród nas, z okazji zbliżającego się Nowego Roku, życzymy obfitych łask i błogosławieństwa Bożego. Pokoju, zdrowia i pomyślności na każdy dzień życia.

 Ks. Józef Filipek
P R O B O S Z C Z

 

aktualizowano: 2014-01-05 14:51
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone