Transmisja na żywo

Ogłoszenia

Msze św. w tygodniu sprawowane są codziennie o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź święta w dni powszednie przed Mszą św. a w niedziele podczas każdej Eucharystii. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30. 
Poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30.
czytaj więcej »

Ogłoszenia

aktualizowano: 2023-03-25 10:17 Odsłon: 705

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.03.2023r.

W przyszłą niedzielę świętować będziemy Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona WIELKI TYDZIEŃ. Wg tradycji przynosimy do poświęcenia palmy. Przy kościele będą rozprowadzane palmy. Zapraszamy do pomocy w przygotowaniu palm w świetlicy od wtorku do czwartku od godz. 10.00.
Nabożeństwa wielkopostne: 
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela, 17.00
Droga Krzyżowa – piątek, 8.30, 17.00 (dzieci), 18.30,
W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do  godz.  19.30
 
Spotkania:
Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej dla klas III szkół podstawowych. Msza św. dla dzieci w niedziele o godz. 13.00. 
Spotkania przed sakramentem bierzmowania dla klas 8 SP - Msza św. niedzielna o godz. 11.30. 
Próba chóru parafialnego – czwartek o godz. 19.00.
 
Chorych naszej wspólnoty parafialnej odwiedzimy w sobotę 1 kwietnia od godz. 9.00.
   
W przedsionku kościoła CARITAS rozprowadza wielkanocne kartki świąteczne i świece. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są dla najuboższych rodzin naszej archidiecezji. Można wziąć  Torbę Miłosierdzia. Wypełnione artykułami Torby składamy pod chórem. Dziękujemy za udział i pomoc potrzebującym z naszej Wspólnoty Parafialnej.
 
Przy wyjściu z kościoła do nabycia są kolejne numery prasy katolickiej.
 
    Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na konto parafialne. Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu. 
    Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych Patronów.
                                                                                                                                      
                                                                                                                                  Ks. Józef Filipek
                                                                                                                                P R O B O S Z C Z
 
INFORMACJE DIECEZJALNE:
 
W Grodnie została ustanowiona nowa parafia. Dlatego naglącą potrzebą jest zbudowanie nowej świątyni. Możemy wesprzeć jej budowę poprzez zakup cegiełek. Sprzedaż cegiełek odbędzie się od Niedzieli Palmowej przez najbliższe 3 niedziele do Święta Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy bardzo za każdy dar serca, przekazany na budowę nowej świątyni w Grodnie.
 
Akademicka Droga Krzyżowa wyruszy 31 marca br. z Placu Lotników do Figury Św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie
 
Parafia pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie (ul. Orawska 3) zaprasza na Misterium Męki Pańskiej - Drogi Krzyżowej (słowo, obraz, muzyka) z udziałem aktorów scen szczecińskich i rzeszowskich w aranżacji artystycznej Roberta Stankiewicza, które odbędzie się w piątek, 31 marca br., o godz. 18.30.
 
2 kwietnia 2023 r. ulicami Szczecina przejdzie Marsz Papieski. Rozpoczynamy Mszą Św. 
o godz. 15.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie (pl. Zwycięstwa). Następnie o godz. 16.30 wyruszamy ulicami Szczecina na Jasne Błonia pod pomnik, figurę św. Jana Pawła II. Będziemy nieśli ze sobą znicze, ale także portrety św. Jana Pawła II. 
 
 Ks. kan. dr Zbigniew Woźniak, Rektor Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, zaprasza na Misterium „Motywy pasyjne w obrazie, słowie i pieśni” przygotowane przez kleryków i szczecińskie chóry, które będzie przedstawione w kościele seminaryjnym w sobotę, 1 kwietnia br., o godz. 18.00.
 
Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Policach oraz Powiat i Gmina Police zapraszają na Misterium Męki Pańskiej w Ruinach Klasztoru poaugustiańskiego w Policach – Jasienicy, które odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia br., o godz. 19.00.
 
Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie zaprasza wszystkich na rekolekcje wielkopostne pt. „Na progu Paschy”, które odbędą się w Wielkim Tygodniu od 3 do 5 kwietnia br. Wprowadzeniem do rekolekcji będzie Liturgia Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej, 2 kwietnia br. Rekolekcje poprowadzi o. Roman Zioła OFMConv, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Świata w Dobrej Szczecińskiej.
Plan rekolekcji:
Poniedziałek i wtorek: godz. 19.00 – Msza Święta z homilią, godz. 20.00 – Nauka rekolekcyjna i medytacja przed Najświętszym Sakramentem, godz. 21.00 – Apel Maryjny.
Środa: godz. 19.00 – Msza Święta z homilią w intencji prof. Jana Szyrockiego (9 kwietnia przypada 20. rocznica jego śmierci). W czasie Mszy Świętej zabrzmi „Requiem” - d-moll W. A. Mozarta. Wystąpi około 200 chórzystów - Chór ZUT im. profesora Jana Szyrockiego, Chór Kameralny ZUT, Chór „Collegium Maiorum” i Chór Uniwersytetu Szczecińskiego wraz z orkiestrą Opery na Zamku i solistami.
 
W najbliższych dniach wejdzie do kin film pt. „Święty”, którego fabuła inspirowana jest autentycznymi wydarzeniami z 1986 r. – historią kradzieży rzeźby św. Wojciecha z Katedry Gnieźnieńskiej. 
 
Tegoroczny „Marsz dla Życia” odbędzie się w Szczecinie w niedzielę, 23 kwietnia. Rozpoczęcie nastąpi o godz. 15.00 przy Figurze Św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Już teraz zapraszamy aby nasze wspólne świadectwo było wyrażone poprzez liczną obecność wiernych.
 

 

aktualizowano: 2023-03-25 10:17
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone