Transmisja na żywo

Ogłoszenia

Msze św. w tygodniu sprawowane są codziennie o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź święta w dni powszednie przed Mszą świętą, a w niedziele podczas każdej Eucharystii. Poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30

W naszej Parafii gościmy misjonarza z Madagaskaru, ks. Kazimierza Bukowca…

 

czytaj więcej »

Ogłoszenia

aktualizowano: 2024-06-15 16:53 Odsłon: 183

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 16.06.2024r.

Msze św. w tygodniu sprawowane są codziennie o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź święta w dni powszednie przed Mszą św. a w niedziele podczas każdej Eucharystii. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30. 
Poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30.
Liturgia Kościoła:
poniedziałek (17 VI) – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego z,
piątek (21 VI) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi z,
 
Spotkania:
Krąg Biblijny – wtorek po Mszy św. wieczornej
 
Msze św. na zakończenie Roku Szkolnego:
SP 74 czwartek 20.06 
godz. 9.00 kl. I-III
godz. 10.00 kl. IV-VIII
pozostali uczniowie piątek 21.06  
godz. 8.00
 
Przy wyjściu z kościoła do nabycia są kolejne numery prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. „Mały Gość Niedzielny”.
 
Rodzicom młodzieży i dzieci wyjeżdżających na obozy i kolonie przypominamy o potrzebie wystosowania do wychowawców i organizatorów pisemnych próśb, by zadbali o spełnienie przez dzieci obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej.
 
Dziś i w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na kolonie organizowane przez CARITAS „Lato 2024”. Dziękujemy również za ofiary złożone na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 
 
Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i świętych Patronów.
 
                                                                                                    
                                                                                                                                                                             

                                                                                                          Ks. Józef Filipek
                                                                                                       P R O B O S Z C Z
 
 
 
 
OGŁOSZENIA DIECEZJALNE:
We wtorek, 02. lipca 2024 r., w święto Zakończenia Nawiedzenia św. Elżbiety przez Maryję, noszące staropolski tytuł „Matki Bożej Jagodnej”, o godzinie 17:00 - w drugą rocznicę koronacji łaskami słynącego wizerunku MB Niepokalanej w Resku - serdecznie zapraszam do udziału w uroczystej Mszy świętej dziękczynnej i osobistego nawiedzenia Sanktuarium Maryi Reskiej, by wypraszać przed jej Cudownym Wizerunkiem wszelkie potrzebne dla siebie i bliskich łaski. 
 
Koncert pt. "Pieśni Chwały” odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca o 19.00 w kościele pw. Bożego Ciała w Szczecinie, ul. Emilii Plater 25.  Wystąpią szczecińscy śpiewacy, związani z instytucjami kultury w Szczecinie i w regionie; połączone Chóry ze Szczecina i Polic oraz instrumentaliści związani ze szczecińską Akademią Sztuki. Wstęp wolny.
 
Rozpoczęła się rekrutacja na studia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego. W ofercie Wydziału znajdują się następujące kierunki: 
- NAUKI O RODZINIE – DORADZTWO, COACHING, MEDIACJE, studia I i II stopnia. Jest to nowy kierunek kształcący specjalistów ds. rodziny o szerokim zakresie kompetencji zawodowych.
- TEOLOGIA, studia jednolite magisterskie
Więcej informacji znajduje się na stronie: www.teo.usz.edu.pl oraz na Facebooku Wydziału Teologicznego.
 
W poniedziałek, 1 lipca br. będziemy obchodzić Archidiecezjalny Dzień Ottonowy. Uroczyste Msze św. odbędą się w miejscach związanych z obecnością św. Ottona.   Uroczysta Msza św. w każdym z miejsc ottonowych rozpocznie się 1 lipca br. o godz. 18.00. 
Przydziały do miejsc ottonowych według dekanatów: 
Szczecin, Bazylika Archikatedralna – biorą udział dekanaty: Police, Stargard Wschód, Stargard – Zachód, Szczecin - Dąbie, Szczecin – Niebuszewo, Szczecin – Pogodno, Szczecin – Pomorzany, Szczecin – Słoneczne, Szczecin – Śródmieście, Szczecin – Żelechowa 
Pyrzyce, parafia pw. św. Ottona (Księża Chrystusowcy) – biorą udział dekanaty: Banie, Barlinek, Cedynia, Chojna, Choszczno, Dębno, Drawno, Gryfino, Ińsko, Kołbacz, Lipiany, Maszewo, Mieszkowice, Myślibórz, Pyrzyce, Suchań 
Kamień Pom., Konkatedra – biorą udział dekanaty: Golczewo, Kamień Pom., Nowogard 
Wolin, kościół św. Mikołaja Bp. – biorą udział dekanaty: Goleniów, Świnoujście, Wolin 
Cerkwica, kościół NSPJ – biorą udział dekanaty: Gryfice, Łobez, Resko, Trzebiatów
 
Zapraszamy do udziału w XXXIII Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 1 do 7 lipca br. Zapisy i szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie: www.szczecinska-rowerowa.pl. Zapisy trwają do 28 czerwca br. Zapraszamy do udziału w pielgrzymowaniu na Jasną Górę.
 
aktualizowano: 2024-06-15 16:53
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone