Ogłoszenia

Dzisiaj Maryja stała się nam niebem, niosąc Boga, który do niej zstąpił i w niej zamieszkał. św. Efrem Syryjczyk
czytaj więcej »

Ogłoszenia

aktualizowano: 2019-08-14 14:29 Odsłon: 273

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11.08.2019r.

A to rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie przyjść ma złodziej, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.
Z Ew. św. Łukasza

1. Serdecznie witamy w naszej Parafii Ojca Tomasza Ewertowskiego  – Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej. Dziękujemy za wygłoszone słowo Boże i zachętę do modlitwy oraz troski o misyjne  dzieła Kościoła. Dziękujemy za ofiary na Misje składane przy nabywaniu kalendarzy.
       Dziś po Mszy świętej o godz. 8.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
2. Zapraszamy do sanktuarium na Os. Słonecznym:
13 sierpnia na godz. 19.00  Msza święta i procesja fatimska 
15 sierpnia na godz. 13.00 Msza święta odpustowa
3. W czwartek (15.08.) Uroczystość Wniebowzięcia NMP – wspominając Cud nad Wisłą,; 
w łączności z Rodakami modlącymi się na Jasnej Górze i we wszystkich zakątkach świata zawierzamy Bogu przez pośrednictwo Maryi losy Ojczyzny - naszą teraźniejszość i przyszłość. 
Msze św. w tym dniu odprawiamy o godz.: 7:00; 8:30; 10:00; 11:30; 13:00;18:00;19:30
Dziękując Bożej Opatrzności za tegoroczne plony – po każdej Mszy św. będziemy święcić wianki z kwiatów, ziół, owoców, warzyw.
4. Liturgia Kościoła:
środę (14 VIII) – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera
sobotę (17 VIII) – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
5. W dniach od 27 do 29 września (piątek - niedziela) organizowana jest parafialna autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. W planie: Rokitno, Kalisz, Wieluń, Licheń, Luboń, Górka Duchowna, Święta Góra. Więcej informacji można znaleźć w przedsionku kościoła. Zapisy u ks. Dawida.
6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia są kolejne numery prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”.
7. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby Parafii. 
Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia oraz gościom przebywającym w naszej Parafii życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i świętych patronów.
 
                                                                                            Ks. Józef Filipek
                                                                                         P R O B O S Z C Z
 
 
 
 
 
 
INFORMACJE DIECEZJALNE:
 
Zapraszamy do udziału w XXXI Pieszej Pielgrzymce ze Stargardu do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie, która odbędzie się 15 sierpnia br. Pielgrzymka wyruszy o godz. 4.15 z kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie i zakończy się ok. godz. 13.00 w Sanktuarium uroczystą Mszą Świętą.
 
Zapraszamy do udziału w XXVII Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Tegoroczna pielgrzymka wyruszy pod hasłem: „UFASZ?”. Uroczysta inauguracja pielgrzymki nastąpi w piątek podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Zapisy odbywają się na stronie internetowej www.mysliborska.pl do 22 sierpnia. Można także zapisać się osobiście w dniach 21 i 22 sierpnia br. w biurze Fundacji Małych Stópek przy kościele pw. św. Jana Ewangelisty na ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej.
 
Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 31 sierpnia w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie, gdzie czczony jest historyczny, przywieziony z Kałusza, Obraz Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 10.30, a Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich oraz prosić o pogodę i urodzaj na polskiej ziemi.
aktualizowano: 2019-08-14 14:29
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone