Ogłoszenia

„Nikomu nie bądźcie nic dłużni, poza wzajemną miłością. Kto bowiem miłuje bliźniego, wypełnił Prawo. Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa” (Rz 13, 8. 10)

czytaj więcej »

Ogłoszenia

aktualizowano: 2019-09-08 08:25 Odsłon: 330

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.09.2019r.

Pan Bóg w Eucharystii składa nam pocałunki miłości. Zatem przyjmujmy z wielką wiarą i miłością Komunię świętą - św. Ojciec Pio
1. Dziś przypada 16. rocznica wprowadzenia relikwii św. Stanisława BM do naszego kościoła. Zachęcamy do chwili modlitwy w kaplicy matki Bozej gdzie wystawione sa relikwie Świetego Patrona.
2. Msze święte w dni powszednie sprawowane są o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź święta w dni powszednie przed mszą, a w niedziele podczas każdej Eucharystii
 
3. Liturgia Kościoła:
piątek (13 IX) – wspomnienie św. Jana Chryzostoma bp dK
sobota (14 IX) – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 
4. Nabożeństwa:
Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP – niedziela, 6.30
Adoracja Najświętszego sakramentu – poniedziałek, po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00
Różaniec – środa, 17.30
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – środa, 18.00
 
5. W dzisiejszą niedzielę o godz. 13.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla najmłodszych uczniów, a po Mszy świętej spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.
Zapraszamy do udziału w I Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich na Os. Kasztanowym w Szczecinie 14 września br. Więcej informacji w przedsionku kościoła. Zapisy w zakrystii. Spotkanie organizacyjne po Mszy św. o 13.00
 
6. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Deklaracje dla uczniów  kl. 8 SP do pobrania w zakrystii. 
Przygotowanie dalsze dla klas 7 SP (spotkania formacyjne raz w m-cu – pierwsze wtorek  10 IX – Msza św. g. 18.00 i spotkanie w kościele). Więcej inf. o przygotowaniu znajdziemy na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii lub u ks. Dawida
 
7. Spotkania:
We wtorek o 19.00 w salce pod plebanią spotkanie dla grupy biblijnej. Przypominamy, że grupa spotyka się w każdy II i IV wtorek miesiąca.
W czwartek o godz. 19.00 spotkanie chóru parafialnego w salce pod plebanią. 
w piątek na 19.00 zapraszamy  na spotkanie dla młodzieży kl. 7 i 8 s p i szkół średnich
 
8. W dniach od 27 do 29 września (piątek - niedziela) organizowana jest parafialna autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Więcej informacji u ks. Dawida w zakrystii lub kancelarii. Prosimy o uzupełnianie brakujących danych oraz wpłat za wyjazd. SPOTKANIE PRZED PIELGRZYMKĄ w CZWARTEK (12 IX) o GODZ. 18.30 w KOŚCIELE.
 
9.  Przy wyjściu z kościoła prasa katolicka. Zachęcamy do jej nabywania i lektury.
W Gościu Niedzielnym artykuły: „Jak uchronić dziecko przed zagrożeniami w Internecie”, „Czy katolik może uczestniczyć w wojnie?”  Tygodnik Niedziela z diecezjalnym dodatkiem Kościół nad Odrą i Bałtykiem. Dla dzieci Promyczek dobra i Promyk.
      Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i świętych patronów. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby Parafii serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać. Szczególnie dziś za tace inwestycyjną.
 
                                                                                                                                                    Ks. Józef Filipek
                                                                                                                                                 P R O B O S Z C Z
 

 

aktualizowano: 2019-09-08 08:25
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone