Transmisja na żywo
Ogłoszenia

III Niedziela Wielkanocna jest przeżywana jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XVII Tydzień Biblijny pod hasłem: „Nadzieja skierowana ku Bogu”. Zachęcamy szczególnie w tym tygodniu do osobistej lektury Pisma Świętego.
Ogłoszenia
aktualizowano: 2021-09-11 10:53
Odsłon: 1062
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 12.09.2021r.
Trwamy w modlitewnej łączności z uczestniczącymi w beatyfikacji sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego i M. Róży Czackiej. Dziś po Mszy św. o 8.30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
Rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania pod hasłem W blasku ojcostwa.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do g. 19.30
Przypominamy, że przestaje obowiązywać dyspensa ks. abpa Andrzeja Dzięgi od obowiązku uczestnictwa w kościele we Mszy świętej. Zgodnie z obowiązującymi wymogami, biorąc udział w Mszach Św. i nabożeństwach w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Dbając o swoje bezpieczeństwo pamiętajmy o stosownych odległościach w czasie liturgii oraz w czasie podchodzenia do Komunii Świętej.
1. Liturgia Kościoła:
• poniedziałek (13 IX) św. Jana Chryzostoma bp dK
• wtorek (14 IX) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
• środa (15 IX) – wspomnienie NMP Bolesnej
• czwartek (16 IX) – wspomnienie św. Korneliusza Pp i Cypriana bp i mm
• sobota (18 IX) - święto św. Stanisława Kostki Patrona Polski
2. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Deklaracje rozpoczęcia przygotowania bezpośredniego dla klas 8 SP u ks. Dawida. Spotkania w starym kościele po Mszy św. w niedziele o godz. 10.00.
3. Rozpoczynamy też roczne przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej. Msza św. dla dzieci w niedziele o godz. 13.00. Spotkanie z Rodzicami dzieci klas 3 szkół podstawowych dziś po Mszy św. o 13.00.
W najbliższe niedziele (19.09) na Mszy św. o godz. 13.00 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci, które w 2020 roku przystąpiły do Pierwszej Komunii. Próba w sobotę, 18.09 o godz. 9.00. Spowiedź dla dzieci w piątek od godz. 17.30. oraz w sobotę po próbie.
4. W czwartek na 19.00 zapraszamy na próbę Chóru parafialnego do salki pod plebanią.
5. W piątek po Mszy św. wieczornej do salki pod plebanią zapraszamy młodzież chętną współtworzyć duszpasterstwo młodzieży naszej parafii.
6. Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę w ramach 50. Archidiecezjalnej Pielgrzymki w dniach 24 (pt.) – 26 (ndz.) września. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie. Zapisy oraz w wpłaty w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
7. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, która może stać się dla nas pomocą w rozwoju życia chrześcijańskiego.
8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy życzenia wielu łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i świętych patronów.
Za wszelkie wsparcie duchowe i materialne składamy - serdeczne Bóg zapłać.
Dzisiejsze ofiary przeznaczone na potrzeby parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki.W przyszłą niedzielę po Mszach świętych swoją ofiarą do puszek możemy wesprzeć utrzymanie świątyń w Ziemi Świętej.
Ks. Józef Filipek
P R O B O S Z C Z
OGŁOSZENIA DIECEZJALNE:
Zapraszamy do przeżywania w tym roku Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, które przypada we wtorek, 14 września. Doroczne obchody Święta Podwyższenia Krzyża Świętego stanowią 14-letni program przygotowania do Jubileuszu 2000-lecia Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa, który będziemy przeżywać w roku 2033.
Dnia 14 września br., w ramach „III Stacji przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia w 2033 r.”, zapraszamy do Katedry, która będzie miejscem centralnym naszych modlitw. Uroczystość rozpocznie Msza Święta o godz. 18.00. Po liturgii nastąpi Diecezjalna Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża Świętego, połączona z możliwością indywidualnego podejścia do Krzyża i uczczenia Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.
Wszystkich rekordów:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM w Szczecinie
ul. Kolorowych Domów 2, 70-781 Szczecin, tel. , fax.
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone
2013 © Wszelkie prawa zastrzeżone